خرید ویلا بهتر است یا زمین ؟

203 بازدید
بدون نظر

خرید ویلا بهتر است یا زمین ؟ این سوالی ایست که عموما افراد برای سرمایه گذاری به آن فکر میکنند که چگونه میتوان ارزش پولشان را در حداقل زمان چند برابر کنند . دلار ، طلا ، بورس و بسیاری بازارهای دیگر . اما شاید یکی از بهترین تصمیم ها برای این کار سرمایه گذاری در حوزه مسکن و ملک باشد . سه استان زیبای شمالی کشور عزیزمان ایران از موقعیت بسیار عالی برای سرمایه گذاری سودآور و پر بازده برخوردارند و اکثر سرمایه داران توصیه به خرید ویلا ، ملک و زمین در یکی از این سه استان زیبا می کنند .

برای همه کسانی که قصد سرمایه گذاری و یا بهره برداری و استفاده شخصی از ملک در شمال کشور را دارند همواره دغدغه اساسی انتخاب بین خرید زمین و یا ویلای آماده بوده است . هر کدام از این دو انتخاب مزایا و معایب خاص خود را دارند و در انتها می توانند بعضی از نیازها و خواسته های شما را پاسخ دهند . ما در این مقاله قصد داریم حالات و جوانب مختلف هر یک از این انتخاب ها را بررسی کنیم تا هر کسی بتواند با در نظر گرفتن شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشد . اکثر کسانی که حتی فقط یک بار به یکی از شهرهای زیبای شمال کشور سفر کرده باشند آرزوی داشتن یک ویلا حتی کوچک را در سر می پرورانند . بعضی به خرید زمین و ساخت ویلا توسط خودشان فکر می کنند ، بعضی قصد خرید زمین و سپردن کار ساخت به پیمانکار را دارند و بعضی نیز تمایل به خرید ویلای آماده دارند .

خرید ویلا بهتر است یا زمین ؟

خرید زمین و ساخت ویلای شخصی

اگر قصد دارید که قطعه زمینی خریداری کنید و آستین را بالا بزنید و خود به ساخت و ساز ویلا بپردازید باید بدانید با اینکه در انتها آن چیزی که به دست می آید کاملا مطابق خواست و سلیقه شماست اما باید زمان کافی و اطلاعات کامل در مورد همه کارهای ساخت ویلا اعم از بنایی ، گچ کاری ، سرامیک  کاری و غیره داشته باشید .

از مزایای این روش می توان به کاهش و کنترل هزینه های ساخت ، برآورده شدن میل و سلیقه خود و در صورتی که در خرید مصالح مهارت کافی را داشته باشید میتواند کیفیت بهتری در بر داشته باشد . اما باید در نظر داشته باشید که اگر دوره ساخت یک ویلا را شش ماه در نظر بگیریم شما باید به صورت تمام وقت هم و غم خود را صرف ساخت ویلا کنید ، استادکار و کارگر پیدا کنید ، مصالح تهیه کنید ، مجوز بگیرید و کلی کارهای ریز و درشت دیگر انجام دهید ، تازه به شرط اینکه خودتان صد در صد پای کار باشید تا کارگرها از زمان برنامه ریزی شده تخطی نکنند ؛ به شرط اینکه مصالح طبق برنامه برسد و بدقولی اتفاق نیفتد و ده ها شرط دیگر . به نظر شما آیا می شود حداقل شش ماه کار و زندگی را رها کرده و پی ساخت ویلا بروید؟

خرید زمین و سپردن کارها به پیمانکار

روش دیگری که می توانید به ساخت و ساز ویلا اقدام کنید این است که همه کارها را به پیمانکار بسپارید . در هر کدام از شهرهای توریست پذیر ایران تعداد زیادی شرکت پیمانکاری تاسیس شده است که صفر تا صد ساخت ویلا را انجام می دهند . به شرط اینکه در انتخاب پیمانکار حرفه ای باشید و بتوانید پیمانکاری توانا و مطمئن پیدا کنید این روش آسان ترین روش ویلادار شدن است . در این روش شما پس از عقد قرارداد با یک شرکت پیمانکاری و ارائه خواسته های خود و تعامل با آنها کلیه کارها را واگذار کرده و هر چند وقت یک بار برای اطمینان از پیشرفت کارها سری به پروژه می زنید . اما در این روش دو نکته اساسی را باید در نظر داشته باشید ، اول اینکه هزینه هایی که در این روش متحمل می شوید بسیار زیاد است ؛ چرا که شما نمی توانید از پیمانکار انتظار داشته باشید هزینه ها را مانند خودتان مدیریت کند و یا ممکن است پیمانکار به دلایلی بدقولی کند و به فاصله چند ماه هزینه خرید مصالح چند برابر شود و شما هم چون قرارداد را بسته اید چاره ای جز تحمل هزینه های احتمالی را ندارید . نکته دوم این است که به دلایل مختلف ممکن است نتیجه کار صد در صد مورد رضایت شما نباشد . در زمان عقد قرارداد شما فکر می کنید پس از خاتمه کار ویلا کاملاً مطابق خواست شما خواهد بود حتی پیمانکار نیز ممکن است تعهد کند مطابق سلیقه شما عمل کند . ولی در عمل ممکن است اتفاق دیگری بیفتد ، بنابراین باید برای هر اتفاقی آماده باشید .

خرید ویلا بهتر است یا زمین ؟

خرید ویلای آماده

با در نظر گرفتن مطالبی که گفته شد شاید انتخاب بهتر خرید ویلای آماده در شهر مورد نظرتان باشد . با اینکه ممکن است ویلا دقیقا مطابق میل شما نباشد اما با در نظر گرفتن جمیع جوانب این کار ارزش بیشتری دارد . فقط باید به خوبی مطالعه کرده، عجله نکنید و از ویلاها و شهرک های زیادی بازدید کنید . اطلاعات خود را در مورد خرید ویلا زیباکنار زیاد کنید ، از تجربه های دیگران استفاده کنید و با متخصصان این کار مشورت کنید . به هر کسی اعتماد نکنید و سعی کنید قبل از خرید همه مدارک و مستندات را بررسی کنید . نتیجه این کار ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد اما در هر صورت کار خود را به افراد حرفه ای سپرده اید . اگر عزمتان برای خرید ویلا یا زمین جزم است ابتدا در خلوت خود به سوالات زیر پاسخ دقیق دهید . جواب ها را روی کاغذ نوشته و بارها مرور کنید و سپس تصمیم گیری کنید .

_ زمانی که می توانید بر روی کار صرف کنید چقدر است ؟
_ بودجه مورد نظرتان چقدر است ؟
_ چقدر با ساخت و ساز آشنایی دارید ؟
_ میزان تخصص شما در خرید مصالح و مدیریت کردن کارهای ساخت و ساز چقدر است ؟
_ منطقه مورد نظر را چقدر می شناسید ؟
_ با مسائل حقوقی چقدر آشنایی دارید ؟

قبل از هر اقدامی به هرکدام از این سوالات پاسخ شفاف برای خود بدهید و بعد تصمیم بگیرید که قصد خرید زمین دارید یا ویلای آماده ؟ اگر می خواهید زمین بخرید خودتان پای کار هستید یا با پیمانکار کار می کنید؟ در نظر گرفتن موارد گفته شده باعث شفاف شدن موضوع ، نگاهی بازتر و در نهایت انتخابی شایسته تر می شود .

از آنجایی که تحقق این امر نیاز به مطالعات کارشناسی و تخصصی و همچنین دقت فراوان دارد ، مراجعه به افراد حرفه ای ، معتبر و ترجیحاً بومی منطقه برای مثال زیباکنار برای خرید زمین و یا خرید ویلا شمال بیش از پیش لازم و ضروری خواهد بود . برای نمونه ما به شما شرکت انبوه سازان مدرن سازه را پیشنهاد میکنیم زیرا با داشتن مجوز های رسمی از سوی منطقه آزاد انزلی به عنوان برترین شرکت ساختمانی در حوزه منطقه آزاد انزلی شناخته شده و شما میتوانید با اطمینان کامل از این مجموعه ی بزرگ خرید نمایید . و اگر بخواهید به سوابق این مجموعه ی بزرگ دقت نمایید خواهید دید که تعداد بیشماری از خریداران ویلای شهرکی در زیباکنار کمال رضایت را از شرکت مدرن سازه دارند . و هم اکنون نیز این مجموعه در حال ساخت ۳ شهرک ویلایی ساحلی در زیباکنار است که با بهترین مهندسان و متخصصان شمال کشور در حال اجراست و شما میتوانید با خیال راحت ویلا را خریداری نمایید و در زمان کوتاهی در ویلای خود به استراحت بپردازید و از تعطیلات لذت ببرید .

و در کلام آخر تاکید اصلی ما به شما مراجعه به مراجع تخصصی این کار نظیر شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار است .

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار

اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید