مهمترین شهرهای توریستی گیلان کدامند؟

2,001 بازدید
بدون نظر

در اين مقاله مي خواهيم شما را به يک تور گيلان گردي دعوت کنيم تا با مهم ترين شهرهاي توريستي گيلان آشنا شويد .

مهمترین شهرهای توریستی گیلان

رشت حس زيباي زندگي…

شهر رشت مرکز استان گيلان و بزرگ ترين شهر جلگه اي اين استان به حساب مي آيد . وجود جنگل هاي انبوه و ساحل زيباي درياي خزر در کنار دسترسي آسان به آن به دليل وجود راه آهن و فرودگاه اين شهر را به مقصدي پر طرفدار براي گردشگران تبديل کرده است . از مهمترين مکان هاي ديدني رشت باغ محتشم ، رودخانه گوهر رود ، آرامگاه ميرزا کوچک خان جنگلي ، پارک ملت و بازار بزرگ رشت است که سرزندگي و حيات در آن موج مي زند .

بندر انزلي سفري تجاري و گردشگري…

اولين مقصد گردشگري ما بعد از مرکز استان ، بندر انزلي است . بندر انزلي مهم ترين و پر رونق ترين بندر شمال کشور و واقع در جنوب غربي درياي خزر ميباشد . بندر انزلي و ديدني هايش خود حديث مفصل است که برايتان توضيح مفصلي داده ايم . اما به طور خلاصه تالاب يا مرداب انزلي ، بلوار ساحلي ، دهکده ساحلي ، پارک ملي بوجاق و مراکز تجاري منطقه آزاد و ساحل نيلگون زيباکنار و ويلا شهرکي زيباکنار شرکت انبوه سازان مدرن سازه از مهم ترين مکان هاي ديدني بندر انزلي به حساب مي آيند . وجود منطقه آزاد تجاري يک مزيت رقابتي چشمگير نسبت به ديگر شهرهاي استان گيلان براي شهرستان انزلي ايجاد کرده است که هر ساله تعداد زيادي گردشگر و توريست به ديدن اين منطقه مي آيند.

مهمترین شهرهای توریستی گیلان

ماسال طبيعتي رويايي…

پس از بندر انزلي به ماسال مي رويم . ماسال شهري زيبا واقع در کنار کوه هاي تالش است . طبيعت بکر و ييلاقات سرسبز سبب توجه گردشگران و طبيعت گردان به اين منطقه شده است . ماسال از کوه ها ، رودها ، غارها و آبشارهاي ديدني پوشيده شده است که موجب شهرت اين شهر شده . شير ، پنير ، کره ، کشک و عسل ماسال به دليل قرار گرفتن در ارتفاعات و داشتن ييلاقات پهناور از توجه زيادي برخوردار است.

 

لاهيجان سرزميني معطر به چاي و بوي بهار نارنج…

مقصد بعدي ما لاهيجان است . لاهيجان از زيباترين شهرهاي استان گيلان است که با دشت ها و زمين هاي چاي اش معروف است . نام ديگر لاهيجان عروس شهرهاي گيلان است که به دليل پاکيزگي و رشد شهرنشيني در کنار حفظ بافت جنگلي به اين نام شهرت يافته . از مهم ترين مکان هاي ديدني اين شهر ، استخر بزرگ و زيباي آن در بخش شرقي شهر ، تله کابين لاهيجان ، شيطان کوه ، بقعه شيخ زاهد و بسياري مکان ها و بناهاي تاريخي ديگر مي باشد.

مهمترین شهرهای توریستی گیلان

آستارا شهر حيران گيلان…

پس از لاهيجان به آستارا مي رويم . آستارا به دليل نزديکي به اردبيل و همچنين جمهوري آذربايجان از شهرهاي مهم گيلان به شمار مي آيد . در کنار بازارهاي پر رونق اين شهر طبيعتي زيبا و دلنواز قرار دارد . از ديدني هاي مهم اين شهر تالاب بين المللي استيل ، روستاي دربند ، گردنه حيران ، آبشار لاتون ، باغ پرندگان ، کوه اسپيناس ، روستاي کوته کومه ، تله کابين حيران و بازار بزرگ ساحلي آستارا است .

تالش همه فن حريف…

مقصد بعدي ما تالش است . تالش در همسايگي آستارا واقع است و به دليل قرارگرفتن در کوهپايه کوه هاي تالش ، رد شدن رودخانه پرآب کرگان رود در دل آن و همچنين مجاورت با آستارا يکي از مهم ترين مقاصد تفريحي گردشگران به حساب مي آيد . معروف ترين مکان هاي ديدني تالش پارک جنگلي گيسوم ، جاده اسالم به خلخال ، منطقه ييلاقي و غار سوباتان ، پارک جنگلي سياه داران و روستا تنده وين است . تالش با داشتن کوه هاي مرتفع ، جنگل هاي پرپشت ، ساحل پهناور و رودخانه هاي جاري و پرآب قطب گردشگري در غرب گيلان براي خود به حساب مي آيد.

مهمترین شهرهای توریستی گیلان

فومن شهر خوشمزه گيلان…

پس از تالش سري به فومن مي زنيم . اولين چيزي که با شنيدن نام فومن به ذهن خطور مي کند کلوچه هاي داغ و خوشمزه و مشهور آن است . همچنين فومن را با باغ‌ها ، شاليزارها ، مجسمه‌ها ، درختان چنارش نيز مي شناسند که مقصد هر ساله گردشگران و طبيعت-دوستان است . اگر بخواهيم به طور خلاصه اماکن گردشگري فومن را نام ببريم مي توانيم به بناي تاريخي قلعه رودخان ، روستا و غار فوشه ، ييلاق زودل سر فومن و چشمه آب معدني علي زاخوني اشاره کنيم . ديدن هر يک از اين مکانها براي خود صفايي دارد .

ماسوله پله پله تا بهشت گيلان…

پس از فومن قصد سفر به ماسوله را داريم . کمتر کسي است که اسم ماسوله را به عنوان يکي از زيباترين شهرهاي استان گيلان نشنيده باشد . مهمترين و زيباترين ويژگي گردشگري ماسوله بافت قديمي و معماري پلکاني آن است که به عنوان سمبل روستاهاي پلکاني ايران شناخته شده است . آبشار معروف ماسوله موسوم به آبشار کوشم در ارتفاعات اين منطقه و در انتهاي دره جنگلي ماسوله واقع شده است .

هر چند ماسوله نير مانند ديگر شهرهاي گيلان مملو از آبشارها و جنگل هاي بکر است ولي معماري زيباي شهر در بدو ورود به شهر چشم هر بيننده اي را خيره کرده و آنها را از ديدن ديگر ديدني هاي آن باز مي دارد . مي توانيد به راحتي در بام خانه ها که حياط خانه ديگري است قدم بزنيد و از ديدن طبيعت زيباي آن لذت ببريد. بساط آش و ديزي و کباب سنتي در کافه هاي سنتي ماسوله برقرار است.

آستانه اشرفيه سفري به مغز بادام ايران…

مقصد بعدي ما آستانه اشرفيه است . آستانه اشرفيه شهر بادام زميني ايران است . مرغوب ترين بادام زميني ايران را مي توانيد در زمين هاي آستانه اشرفيه پيدا کنيد . نگين اين شهر آرامگاه دکتر محمد معين گردآورنده فرهنگ فارسي معين است . از مکان هاي ديدني اين شهر مي توان به پل چوبي کياشهر ، پل خشتي نياکو و کسيم ، تونل جنگلي صفرابسته ، پارک ساحلي و پارک ملي بوجاق اشاره کرد . همچنين مناظر زيبا و ديدني کناره هاي سپيد رود را از دست ندهيد.

مهمترین شهرهای توریستی گیلان

رضوانشهر شهر تاريخي گيلان…

آخرين مقصد اين سفر رضوانشهر است . رضوانشهر شهري که در شمال غربي استان گيلان و در ميان سواحل درياي خزر و جنگل هاي سرسبز رشته کوه البرز واقع شده است . اين شهر در همسايگي ماسال ، خلخال و بندر انزلي از مناطق تاريخي و طبيعي زيادي برخوردار است . مهمترين جاذبه ديدني رضوانشهر آبشار ويسادار است که به عنوان سومين آبشار مرتفع گيلان شناخته مي شود . ديگر مکان هاي ديدني اين شهر زيبا شامل روستاي بهشتي ارده ، پل تاريخي شفا رود و پارک جنگلي گيسوم است .

http://modernsaze-co.com

گيلان طبيعت سحرانگيز را دريابيد…

استان گيلان شامل ده ها شهر کوچک و بزرگ ديگر است که هر يک در قلب خود خاطره اي زيبا و دل انگيز را جاي داده اند . اگر ماه ها شهر به شهر گيلان را بپيماييد باز هم نمي توانيد تمامي زيبايي هاي آن را به تماشا بنشينيد . سرزمين جنگل و باران ، رود و آسمان و گهواره رودهاي خروشان . زميني که دستانش آغوش رويش بنفشه ها و پامچال ها و نيلوفرهاي آبي است و پاهايش زيستگاه قوها و مرغابي هاي مهاجر است …

 

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار

اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
Call Now Buttonمشاوره تلفنی