جنگل نقله بر چشم‌ اندازی زیبا در شهر رستم آباد

1,795 بازدید
بدون نظر
0

استان گیلان به عنوان یکی از سرسبز ترین استان های کشور ، دارای منابع طبیعی بسیاری است که هرکدام از آن ها جاذبه‌ای برای گردشگران به شمار می آیند . زیبایی های موجود در این استان اعم از دشت های فراخ ، آبشار های بلند و پر آب ، کوه های سر به فلک کشیده و جنگل های انبوه ، همگی می توانند شما را برای ساعت ها از این دنیا فارغ کرده و هوش از شر شما بپرانند . جنگل نقله بر چشم‌ اندازی زیبا در شهر رستم‌آباد در استان گیلان است که در نزدیکی شهرستان رودبار واقع شده است . برای آشنایی با زیبایی های این جنگل بکر و انبوه با ما تا انتهای مقاله همراه باشید .

 جنگل نقله بر چشم‌اندازی زیبا در شهر رستم‌آباد

رستم‌آباد یکی از زیباترین شهرهای استان گیلان است که در ۱۵ کیلومتری شهرستان رودبار قرار دارد . زیبایی های موجود در این شهر به حدی است که می توان آن ها را برای روزها تماشا کرد . رستم آباد در منطقه ای نیمه کوهستانی واقع ‌شده و در نزدیکی سفیدرود نیز می باشد . غرب این روستا را جنگل سلانسر ، شرق آن را شالیزارهای خوش رنگ و خوش بو و شمال آن را شهرستان رودبار فراگرفته است .

جاذبه‌های رستم‌آباد

همان‌طور که بیان شد رستم آباد دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری است که بازدید از هریک از آن‌ها دلیل خوبی است تا شما به این روستا سفر کنید . در زیر به برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های این منطقه اشاره خواهیم کرد:

دریاچه بره سر

این دریاچه در ۵۵ کیلومتری رودبار قرار گرفته است . اطراف این دریاچه می توانید درختان تنومندی از جنس راش ، بلوط و سوسن چلچراغ را تماشا کنید . دریاچه بره سر محل زندگی جانوران زیادی از جمله پرندگان است . وجود دریاچه و جنگل اطراف آن زیبایی وصف ناپذیری را به منطقه بخشیده است .

 جنگل نقله بر چشم‌اندازی زیبا در شهر رستم‌آباد

ییلاق سلانسر

ییلاق سلانسر را می‌توان به عنوان یکی از زیباترین ییلاقات کشور معرفی کرد . این ییلاق که در ارتفاعات قرار گرفته است دارای دشت های سرسبز و پرگل می‌باشد . طبیعت مه ‌گرفته این منطقه شما را از زندگی ماشینی تان دور کرده و آرامش را به روح شما تزریق خواهد کرد .

کوه درفک

در نزدیکی رستم‌آباد ، کوه درفک قرار داشته که ییلاقی بسیار زیبا نیز در اطراف آن وجود دارد . وجود مه غلیظ که منطقه را فرا می‌گیرد و درختان را بیش از پیش زیبا و شگفت انگیز می‌نماید ، می‌تواند نظر شما را جلب کند .

جنگل نقله بر

یکی از زیباترین جنگل‌های موجود در رستم آباد ، جنگل مذکور می‌باشد . این جنگل زیبا که در نزدیکی ده نقله بر واقع شده است ، چشم اندازی زیبا از قله درفک و جلگه سپیدرود را نمایان می کند . درختان در هم تنیده این جنگل ، محیطی آرام ، خنک و به دور از اشعه تابناک خورشید را فراهم آورده‌اند .

بررسی دهستان نقله بر

دهستان نقله بر که جنگلی انبوه را در دل خود جای ‌داده است ، از روستاهای کوچک دیگری نیز تشکیل ‌شده است . روستای حبیب آباد ، مازیان ، کوله کش و پیرسرا از جمله روستاهایی هستند که در دهستان نقله بر واقع‌ شده‌اند . زیبایی های موجود در این منطقه موجب شده است تا افراد اغلب در فصول گرم سال خود را به این منطقه رسانیده از طبیعت فوق العاده آن استفاده نمایند . قرار گرفتن این روستا در منطقه ای خوش آب و هوا و خنک دلیلی است تا افراد را به این منطقه بکر بکشاند . برای رسیدن به این جنگل زیبا ، مسیری را باید پیاده روی کنید . گذشتن از قلب جنگلی که چشم اندازهای اطراف شما کوه درفک و رودخانه پر آب سفیدرود است ، جلوه ای باورنکردنی را برای شما خلق می‌کند .

این روستا که یکی در زلزله رودبار دارای آسیب فراوانی شد ، بخش زیادی از جمعیت خود را از دست داد اما امروزه به دلیل طبیعت و ییلاقات سرسبز خود، مجدداً میزبان تعداد زیادی از افراد است که به‌ صورت موقت و یا دائم ، این منطقه را برای سکونت انتخاب کرده‌اند . اگر شما هم قصد سفر به این خطه بکر و زیبا را دارید ، کافی است تا با خرید ویلا در زیباکنار از مشاورین ما در شرکت  در خصوص اقامت دائم در گیلان و سفر به نقاط بکر و دیدنی گیلان برای خود و خانواده تان لحظات خوبی را بسازید .

بررسی بهترین زمان برای سفر به جنگل نقله بر

دیدن این منطقه در هر فصلی که باشد ، زیبایی ها و صفای خود را دارد . قرار گرفتن جنگل نقله بر در منطقه ای کوهستانی و کمی سردسیر موجب شده است تا بسیاری از افراد برای فرار از گرمای تابستان ، در این فصل به این منطقه سفر کنند . اما اگر شما خواهان دیدن طبیعتی فوق تصور خود در این جنگل هستید ، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که فصل پاییز را برای سفر به جنگل مذکور انتخاب کنید . دیدن درختان چند رنگ همراه با کوه های پربرف اطراف می‌تواند حس خوشایندی را در شما به وجود آورند . دیدن درختانی که به رنگ های زرد و نارنجی و قرمز درآمده‌اند زیبایی خارق العاده ای دارد که مطمئناً نظر هر کسی را جلب خواهد کرد .

 جنگل نقله بر چشم‌اندازی زیبا در شهر رستم‌آباد

بررسی پوشش گیاهی و جانوری جنگل نقله بر

این جنگل زیبا با دارا بودن انواع درختان مکان مناسبی برای سفر شما خواهد بود . وجود انواع درختان مانند راش ، ممرز و انجیلی و همچنین بوته هایی شامل ازملک ، پاپیتل ، سرفیلی و … گواه از پوشش گیاهی ناب منطقه است . مطمئناً حیوانات بسیاری نیز در لا به لای درختان انبوه منطقه زندگی می‌کنند .
از جمله مهم‌ترین حیواناتی که در این منطقه به چشم می‌خورند ، شغال ، گراز ، قمری خانگی ، گنجشک ، توکای سیاه و کمرکولی جنگلی است . یکی از زیباترین جاذبه های موجود در دل جنگل نقله بر ، وجود سرو هرزویل است . این درخت که تبدیل به یک اثر طبیعی ملی شده است ، دارای ۳۰ متر ارتفاع می‌باشد .

بررسی تأثیر گردشگران بر اقتصاد و محیط زیست جنگل نقله بر

مطمئناً افزایش محبوبیت و معروفیت جنگل نقله بر موجب شده است تا گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری به این منطقه سفر کنند . این موضوع موجب افزایش کسب و کار بومیان منطقه گردیده است . بسیاری از روستاییان با ارائه انواع محصولات محلی و فروش آن ها توانسته اند چرخ زندگانی خود را بهتر از قبل بچرخانند . بسیاری از جوانان با ارائه اتاقک هایی جهت اسکان به مسافران ، درآمد کسب می‌کنند . دکه های فروش تنقلات ، احداث رستوران ها و همچنین قهوه‌خانه ها از دیگر موضوعاتی است که موجب شده است تا مردمان این خطه زندگی راحت تری را در پیش گیرند .

نکته قابل توجه در این مسئله این است که با وجود تأثیر مثبت گردشگران بر اقتصاد بومیان منطقه ، حضور آنان موجب آسیب به محیط زیست جنگل شده است . این جنگل که در حدود ۷ سال پیش طعمه حریق شده بود ، بسیار آسیب پذیر می‌باشد . توجه به جنگل نقله بر موجب خواهد شد تا بیش از پیش به آن صدمه وارد نشود .

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار

اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
Call Now Buttonمشاوره تلفنی