مقایسه ویلای فلت، دوبلکس و تریپلکس

9 بازدید
بدون نظر

مقایسه ویلای فلت، دوبلکس و تریپلکس

مقایسه ویلای فلت دوبلکس و تریبلکس کمک می‌کند تا خریداران املاک شمال بتوانند با ویژگی‌ها، مزایا و معایب هر سه نوع معماری بهتر آشنا شوند. خرید یک ویلای فلت، دوبلکس یا تریبلکس در هر حالت، یک سرمایه‌گذاری بزرگ محسوب می‌شود. شما به عنوان خریدار باید ملکی را انتخاب کنید که از هر نظر با شرایط زندگی و بودجه مالیتان سازگار باشد.

انتخاب بین ویلای فلت، دوبلکس یا تریبلکس برای کسانی که می‌خواهند فقط تعطیلات تابستانی یا روزهای آخر هفته را در بهترین و زیباترین شهرهای شمالی سپری کنند، شاید چندان مهم نباشد. این دسته از خانواده‌ها صرفاً به این فکر می‌کنند که امکانات رفاهی کامل را داشته باشند. اما وقتی صحبت از خرید ویلا در شمال به میان می‌آید، مقایسه ویلای فلت، دوبلکس و تریبلکس اهمیت دوچندان پیدا می‌کند. اگر با ویژگی‌های این نوع معماری آشنا شوید، قطعاً به هر سه علاقه مند خواهید شد؛ اما باید بدانید ویلاهای فلت، تفاوت زیادی با ویلاهای دوبلکس و تریبلکس دارند.

در چند سال اخیر از معماری ویلای دوبلکس و ویلای تریبلکس برای ساخت و ساز ویلا در شمال بسیار استفاده شده و همچنان هم بین سازندگان و انبوه سازان ویلا قابل توجه است. در این میان معماری ویلای فلت از سبک ساده پیروی می‌کند، اما با سبک و سیاق شک تر از ویلاها و خانه های معمولی می باشد. در هر صورت هر سه مدل معماری ساخت ویلا در شمال پرطرفدار هستند و در سبک‌های کلاسیک، نما رومی و مدرن اجرا می‌شوند.

در این مطلب می‌خواهیم با ویژگی‌های ویلاهای فلت، دوبلکس و تریبلکس آشنا شویم و مزایا و معایب معماری آنها را بررسی کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر در این باره صحبت کنیم.

همچنین شما میتوانید با مراجعه به مقاله نقش رنگ در دکوراسیون داخلی ویلا اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

مقایسه ویلای فلت، دوبلکس و تریپلکس

ویلای فلت

اگر بخواهیم از منظر معماری به این نوع ویلاها بپردازیم باید بگوییم که ویلاهای فلت همان ساختمان‌های یک طبقه می باشند که در همکف ساخته شده‌اند. معماری فلت جزو ساده‌ترین و کم هزینه ترین طرح برای ساخت ویلا محسوب می‌شود. همان نوع سبک ساخت و ساز که در خانه‌های ویلایی شهری یک طبقه می‌شناسیم برای ویلای فلت در شمال نیز اجرا می‌شود. اما بسته به مکانی که این ویلاها قرار دارند نمای داخلی و حتی بیرونی ویلا متفاوت از خانه های درون شهر می باشد.

ویلای دوبلکس

ویلاهای دوبلکس، ویلاهای دو طبقه ای هستند که با یک راه پله ی بسیار شیک و مطابق با سازه ایی که درست شده است ( راه پله های سنتی، پله های مارپیچ، چوبی و پله های مرمری یا شیشه ای یا نرده دار و …) متصل می شوند. وقتی به نمای یک ویلا دوبلکس در شمال نگاه می‌کنید، متوجه میشوید که جز به جز اجزا و متریالهای استفاده شده و همچنین وسایلی که مربوط به دیزاین داخلی این ویلا استفاده می شود باید به گونه ای نشان دهنده ی یک ویلای دوبلکس شیک باشد تا خریداران را مجاب به خرید ویلا دوبلکس نماید.

مقایسه ویلای فلت، دوبلکس و تریپلکس

در معماری دوبلکس پیشرفته برای ساخت ویلا، یا ممکن است ورودی ساختمان از یک سمت می باشد و معمولا براساس متراژ بنا می توان برای این نوع ویلاها اتاق خواب ها و فضاهای متعدد تعبیه نمود .مثلا در ویلاهای دوبلکس با متراژ ۱۰۰ الی ۲۰۰ متر در طبقه ی بالا میتوان ۳ الی ۴ اتاق خواب و همچنین آشپزخانه، اتاق مهمان، سالن غذا خوری، سرویس ایرانی و فرنگی و همچنین حمام و در نهایت تراس و … تعبیه کرد.

ویلای تریبلکس

معماری تریبلکس برای ویلاهای شمال بصورت یک ساختمان سه طبقه طراحی می شود که واحدها در هر طبقه میتوانند معماری و دیزاین مخصوص به خود را داشته باشند. در ویلا تریبلکس، هر طبقه دارای آشپزخانه، حمام، سالن نشیمن، اتاق خواب های مستر، سرویس بهداشتی، سالن پذیرایی، اتاق بازی، حمام، استخر و سونای فوق لاکچری، تی وی روم و غیره است. ویلا تریبلکس در شمال طبق معماری لوکس طراحی می‌شود، امکانات بیشتری نسبت به ویلا دوبلکس و فلت دارد و در نتیجه جزو گران‌ترین ویلاها و لاکچری ترین ویلاهای محسوب می شود که طرفداران خاص خودش را دارد.

بیشتر بخوانید: شما میتوانید با مراجعه به مقاله تفاوت نمای رومی و نمای کلاسیک در ساخت ویلا را برای آشنایی بیشتر با ساخت ویلا در شمال کشور دنبال نمایید.

مزایای ویلای فلت در شمال

ویلاهای فلت در شمال از نظر اندازه، کوچک تر هستند، بنابراین هزینه‌های نگهداری ماهانه کمتری را به خانواده‌ها تحمیل می‌کنند. قیمت خرید ویلا فلت، ارزان‌تر از خرید ویلا دوبلکس و خرید ویلا تریبلکس در شمال است، لذا اگر به دنبال یک سرمایه‌گذاری ساده‌تر هستید، بر روی ویلاهای فلت تمرکز داشته باشید.

از آنجایی که مساحت ویلاهای فلت نسبتاً کوچکتر است، مصرف انرژی در یک ماه از نظر منابع برق، سیستم گرمایشی- سرمایشی و مصرف آب، مقرون به صرفه‌تر خواهد بود؛ بنابراین هزینه قبض‌ها هم کاهش پیدا می‌کند. همچنین هزینه ی استهلاکی که به مروز زمان به دلیل رطوبت فراوان منطقه شمال به دیوار ها، سقف و سایر مشاعات وجود می آورد نسبت به ویلاهای دوبلکس و تریپلکس مقرون به صرفه تر و کم هزینه تر خواهد بود.

مقایسه ویلای فلت، دوبلکس و تریپلکس

مزایای ویلاهای دوبلکس و تریبلکس

ویلاهای دوبلکس و تریبلکس نسبت به ویلای فلت، متراژ بالاتری دارند، بنابراین میتوان در هر طبقه بصورت مجزا فضاهایی را که میخواهید ( از جمله اتاق مهمان، اتاق پذیرایی، اتاق کار، اتاق بازی، آشپزخانه و اتاق خوابهای مستر همراه با سرویس ایرانی و فرنگی و حمام همراه با سونا و باقی مواردی که مد نظرتان است را داشته باشید و همچنین این ویلاها به دلیل داشتن طبقه دوم و سوم دارای فضای خصوصی بیشتر و محیط آرامتری را در مواجه با جمعیت بالا دارند. همچنین این ویلاها به دلیل رشد و افزایش قیمت مسکن در شمال کشور یک سرمایه گذاری مطمعن برای خریداران و سازندگان این ویلاها محسوب می شوند.

ویلا فلت، دوبلکس و تریبلکس از دیدگاه تخصصی

وقتی صحبت از  ویلا فلت، دوبلکس و تریبلکس در شمال به میان می‌آید باید فراتر از ویژگی‌ها، مزایا و معایب هر کدام صحبت کنیم.

طراحی نقشه ویلا بر اساس سبک‌های مختلف انجام می‌گیرد، اما همه آنها از اصول مهندسی تبعیت می‌کنند. جالب است بدانید در فاصله بین معماری فلت با دوبلکس برای ساخت ویلا در شمال، دو نوع معماری دیگر با نام‌های نیم پیلوت و نیم دوبلکس نیز مطرح می‌شوند.

در ویلای نیم پیلوت، به جای یک طبقه کامل روی طبقه همکف، یک نیم طبقه ساخته می‌شود. این فضا می‌تواند به یک یا دو اتاق خواب یا یک انباری اختصاص یابد. ویلای نیم دوبلکس، کمی کوچکتر از یک ویلای دوبلکس است و تنها  ۳ یا ۴ پله با آن اختلاف دارد.

یکی دیگر از تفاوت های آنها با توجه به امکاناتی است که در هر سازه لحاظ می‌شود. برای ساخت ویلاهای فلت، معمولاً مصالح ساختمانی ساده‌تر و مقرون به صرفه به کار می‌روند. برای ویلاهای دوبلکس و تریبلکس در اکثر موارد از مصالح گران قیمت و لوکس تر استفاده می‌شود تا ارزش مضاعف به ساختمان ببخشد. شاید به همین دلیل است که قیمت ویلا دوبلکس و قیمت ویلا تریبلکس در شمال نسبت به ویلاهای فلت و نیم پیلوت، ارزان‌تر است.

نکته دیگر، وجود امکانات رفاهی بیشتر برای زندگی در ویلاهای دوبلکس و تریبلکس است. معمولاً در این نوع ویلاهای لاکچری، یک سالن نشیمن بزرگ در هر طبقه در نظر گرفته می‌شود که می‌توان ست مبلمان شیک و زیبا را آنجا قرار داد. ویلاهای دوبلکس و تریبلکس اغلب دارای تی وی روم، استخر، فضای سبز، روف گاردن، تراس بزرگ برای آشپزخانه و فضای باربیکیو یا آبنما در حیاط ویلا هستند.

همانطور که می‌بینید هر سه معماری فلت، دوبلکس و تریبلکس برای ساخت ویلا در شمال مورد توجه قرار دارند. اینکه مشتریان کدام یک از این نوع ویلاها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند به دو عامل بستگی دارد؛ یعنی سبک زندگی و بودجه مالی.

سخن پایانی

خرید ویلا در شمال در یک منطقه خوش آب و هوا، در کنار طبیعت سرسبز، جنگل‌های انبوه یا در مجاورت ساحل دریا می‌تواند فرصتی را فراهم کند تا بتوانید آرامش بیشتری را در زندگی تجربه کنید.

قیمت ویلا فلت در شمال، ارزان‌تر از قیمت ویلاهای دوبلکس یا تریبلکس است. این قیمت گذاری ها بر اساس معماری ساخت، امکانات ویلا، موقعیت مکانی و مصالح به کار رفته تعیین می‌شود. توصیه می‌کنیم سفر کوتاهی به شهرهای شمالی داشته باشید و از نزدیک با این سه نوع معماری جذاب آشنا شوید. استان گیلان، فرصت‌های بی‌نظیری را برای خرید ویلا فلت، دوبلکس و یا تریبلکس در اختیار شما می‌گذارد. ما در شرکت انبوه سازان مدرن سازه سانده شهرک های ویلایی در زیباکنار این اطمینان را به شما می دهیم تا بتوانید در زیباکنار بهترین ویلای مورد نظرتان را خریداری نموده که هم یک سرمایه گذاری برایتان محسوب می شود و هم در سفرهایتان به شمال در یک منطقه ی بکر و خاص یک ویلای شیک خواهید داشت.

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار

اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
مشاوره تلفنی