پارک جنگلی صفرابسته ، تونلی سبز منتهی به آبی دریا

108 بازدید
بدون نظر
0

پارک جنگلی صفرابسته یکی از زیباترین و بی نظیرترین مناظر طبیعی در استان گیلان است . این پارک جنگلی در واقع بخشی از منطقه روستایی صفرابسته می باشد که در شهر آستانه اشرفیه قرار دارد . زیباترین منظره پوشش جنگلی و درختان سر به فلک کشیده را می توانید در این روستای تاریخی و زیبا ، جایی در نزدیکی دریا تماشا کنید ، که مانند تونلی بهشتی به دریا ختم میشود . طبیعت توصیف ناپذیر شمال کشور در حقیقت ، اصلی ترین دلیلی است که مسافران و توریست ها را به سمت این سرزمین های شمالی جذب می کند . فصل بهار و پاییز در منطقه روستایی صفرابسته در گیلان ، چشم نواز و تماشایی است .

پارک جنگلی صفرابسته ، تونلی سبز منتهی به آبی دریا

اگر به دنبال زیباترین سوژه های عکاسی از طبیعت هستید ، این منطقه را به شما پیشنهاد می دهیم . روستای صفرابسته یک روستای کم جمعیت و تاریخی در استان گیلان است . پارک جنگلی صفرابسته ، مهمترین مکان دیدنی در این روستا به شمار می رود . مطالعات باستان شناسی قدمت این روستای تاریخی را به حدود ۱۵۰۰ سال پیش نسبت داده‌اند . این روستا در حقیقت ، یکی از توابع بندر کیاشهر در گیلان محسوب می‌شود . اگر به دنبال یک لوکیشن زیبا با محیطی آرامش دهنده و جذاب در دل جنگل هستید ، سفر به گیلان و تماشای صفرابسته را به شما پیشنهاد می دهیم .

پارک جنگلی صفرابسته کجاست ؟

پارک جنگلی صفرابسته در نزدیکی آستانه اشرفیه ، جایی در مسیر بندر کیاشهر واقع شده است . برای این که به این پارک جنگلی برسید باید به سمت شمال شرقی شهر آستانه اشرفیه حرکت کنید ؛ سپس جاده ای که به سمت کیاشهر می رود را پیدا کنید و زمانی که حدود ۵ کیلومتر طی کردید ، تقریباً می توانید مسیری که به سمت روستای صفرابسته می رسد را پیدا کنید . از این منطقه اگر حرکت خود را ادامه بدهید ، در انتها به منطقه ی زیباکنار و منطقه ی آزاد انزلی خواهید ‌رسید که به شما اطمینان را می دهیم که در این مسیر ، زیباترین جاذبه های گردشگری ، پیش چشمان شما خودنمایی می کنند ! وجود طبیعت بکر و زیبا و همچنین ویلاهای شهرکی در زیباکنار که هر کدام براساس معماری خاص و شکیلی توسط مهندسان خبر شرکت انبوه سازان مدرن سازه طراحی و ساخته شده اند و با قیمت های بسیار مناسب آماده ی فروش به شما عزیزان میباشند .

پارک جنگلی صفرابسته ، تونلی سبز منتهی به آبی دریا

اگر سفر به آستانه اشرفیه و تماشای مناظر طبیعی در اطراف روستای صفرابسته را در برنامه سفر خود قرار داده اید ، پیشنهاد می دهیم در طول سفر با آرامش بیشتری رانندگی کنید . وقتی در تونل سرسبز و منحصر به فرد پارک جنگلی صفرابسته در حرکت هستید ، گذشت زمان را احساس نخواهید کرد و آنچه شما را مجذوب خود می کند ، درختان تنومند و سر به فلک کشیده است که با سرسبزی پوشش های گیاهی آمیخته شده اند ! . در این مسیر سبز به انتهای جاده نگاه می کنید و آنچه در ذهن شما نقش می بندد یک تونل طولانی است که گویی هرگز به پایان نمی رسد ! این تجربه بی نظیر را فقط می توانید در تونل پارک جنگلی صفرابسته داشته باشید … !  فصل بهار و تابستان ، بهترین موقعیت برای تماشای این زیبایی ها در طبیعت جنگلی روستای صفرابسته است .

جاذبه های گردشگری و دیدنی های پارک جنگلی صفرابسته

مهمترین جاذبه گردشگری در پارک جنگلی صفرابسته ، نحوه رشد درختان در دو طرف جاده است که در حقیقت ، یک مسیر بی نظیر و بی همتا را به وجود آورده اند . از آنجایی که این پارک جنگلی جزو محیط زیست منحصر به فرد قرار می‌گیرد ، برای پاکیزگی و حفاظت از آن هرساله برنامه های مجزایی ترتیب داده می شود . پارک جنگلی صفرابسته یک جاذبه توریستی است که هر ساله هزاران نفر از آن عبور می کنند . زمین های جنگلی ، مکان مناسبی برای کمپ های گردشگری هستند ؛ به شرطی که به هیچ عنوان به محیط زیست آسیبی وارد نشود . گونه‌ های مختلف گیاهی ، برخی گیاهان دارویی ، گل های رنگارنگ و درختان متنوع را در این جنگل از نزدیک می‌توانید تماشا کنید . اگر به طبیعت گردی علاقه دارید ، کوله بار خود را برداشته و رهسپار این مکان شوید . آرامشی وصف ناپذیر در میان این مسیر بهشتی در انتظار شماست !

پارک جنگلی صفرابسته ، تونلی سبز منتهی به آبی دریا

 

شرایط آب و هوایی در منطقه صفرابسته تقریباً مرطوب و در برخی ماه ‌های سال ، معتدل است . وقتی در جنگل قدم می زنید بوی نم و رطوبت را احساس می کنید . این یعنی حس سرزندگی و شادابی در تمام مسیر همراه شما خواهد بود . گونه های مختلف جانوری هم در دل جنگل زندگی می‌کنند . خرگوش ، گراز ، قرقاول ، شغال و روباه در پارک جنگلی در روستای صفرا بسته مشاهده می ‌شوند . وقتی در مسیر اصلی آسفالت در میان این پارک حرکت می کنید ممکن است با مسیرهای فرعی و خاکی متعددی روبرو شوید که وارد جنگل می شوند . اگر تصمیم دارید سوژه های عکاسی جذاب پیدا کنید یا چند ساعتی را استراحت کنید ، وارد مسیرهای فرعی شوید و از این منظره ها لذت ببرید . در طول سفر خود در این مسیر ، رعایت حقوق محیط زیست و پاکیزه نگه داشتن جنگل را هرگز فراموش نکنید .

بهترین زمان سفر به گیلان برای تماشای پارک جنگلی

بدون شک برای لذت بردن از زیبایی های صفرابسته فصل بهار و تابستان که درختان در نهایت سرسبزی و طراوت خود هستند بهترین زمان برای سفر است . اگر چه زیبایی های جنگل در فصل پاییز و زمستان هم مثال ‌زدنی هستند اما اگر شرایط آب و هوایی مساعد را می پسندید ، در دو فصل اول سال به این مکان سفر کنید . شرایط هوا در تابستان و بهار ، مساعدتر است اما حجم رطوبت هوا زیاد است . اگر با سرد شدن هوا و باران های پاییزی مشکلی ندارید ، فصل پاییز و زمستان هم می توانید در این مسیر به گردش بپردازید . زیرا با وجود درختان تنومند و زیبای این منطقه در فصل پاییز و سرخی و زردی برگها یک منظره بسیار زیبا و بینظیر در پیش روی شماست که قطعا با دیدن این منظره بیشتر عاشق پاییز خواهید شد .

 اقامت طبیعت گردی در منطقه گردشگری پارک جنگلی صفرابسته

اقامت در میان جنگل ، طبیعت گردی ، پیاده روی ، عکاسی و نقاشی از طبیعت مهمترین ، تفریحاتی هستند که می توانید در مسیر صفرابسته تجربه کنید . پارک جنگلی صفرابسته ، تونلی سبز منتهی به آبی دریا ، این مسیر جنگلی شبیه به یک تونل طولانی با منظره ای تخیلیست ؛ چیزی که شاید آن را در داستان ها خوانده باشید. درختان توسکا در دو طرف مسیر رشد کرده اند و شما زمانی که در ابتدای مسیر وارد می شوید این تونل را شبیه یک راه بی انتها می بینید .

پارک جنگلی صفرابسته ، تونلی سبز منتهی به آبی دریا

علاوه بر تماشای مناظر طبیعت ، خرید کردن از بازارهای محلی هم می‌تواند یک تفریح یا یک جاذبه گردشگری برای شما در سفر به روستای صفرابسته باشد . انواع سوغاتی صنایع ‌دستی محلی ، نان و شیرینی ، انواع ترشی ، سیر محلی و حتی برنج ، سوغاتی های آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر هستند . برای کسانی که از شهرهای شلوغ به شمال سفر می کنند تا چند روزی را در آرامش باشند و انرژی خود را تجدید کنند، تماشای پارک جنگلی صفرابسته در نزدیکی آستانه اشرفیه یک گزینه ایده‌آل است .

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار

اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
Call Now Buttonمشاوره تلفنی