چرا باید یک ویلا داشته باشیم؟

442 بازدید
بدون نظر

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا باید یک ویلا در شمال داشته باشید ؟ خرید ویلا ، زمین یا آپارتمان برای هر کسی با هدفی منحصر به فرد صورت می گیرد . بعضی ها قصد ایجاد محیطی آرام و به دور از دغدغه های شهرنشینی برای آخر هفته ها و تعطیلات خود را دارند و برخی نیز به دنبال سرمایه گذاری پربازده و سود ده در کوتاه ترین زمان هستند . در هر دو صورت هر دو گروه به این نتیجه رسیده اند که سرمایه خود را به سمت شمال و خرید ویلا در زیباکنار روانه کنند .

چرا باید یک ویلا داشته باشیم؟

اولین سوالی که در ذهن ایجاد می شود این است که آیا واقعا خرید ویلا در شمال نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود؟

ما می توانیم از دیدگاه های مختلف به این سوال پاسخ دهیم . دیگاه اول بحث سودآوری این سرمایه گذاری است:

• افزایش ورود سرمایه گذاران به شهرهای شمالی

بر اساس گزارشات ارائه شده خرید و فروش ویلا در شمال افزایشی حدود ۳۰ تا ۵۰ درصدی را در سال گذشته تجربه کرده است . این آمار نشان می دهد که سرمایه بسیار کلانی به سمت شهرهای شمالی ایران روانه شده است . قطعاً اینگونه سرمایه ها بی هدف و بدون دلایل منطقی در یک منطقه معطوف نمی شوند . بنابراین با توجه به ورود نقدینگی بسیار زیاد به بخش مسکن شهرهای توریستی شمال کشور مانند نوشهر و محمودآباد در استان مازندران و زیباکنار ، بندرانزلی و رشت در استان گیلان یقیناً سرمایه گذاری در این مناطق را منطقی ساخته است.

• افزایش محدود مناطق آزاد

با مطالعه روند رشد قیمت زمین و ویلا در شمال ، افزایشی در حدود هزار برابر در قیمت املاک شهرهای شمالی در سال های اخیر اتفاق افتاده است . به طور مثال در مناطق ساحلی دریای خزر در استان مازندران از سال ۱۳۹۴ قیمت زمین از متری پنج هزار تومان به متری یک میلیون تومان در سال جاری جهش داشته است و یا اگر منطقه آزاد بندر انزلی را در نظر بگیریم ویلاهای این منطقه از سال ۱۳۹۵ به بعد و پس از افتتاح منطقه آزاد تجاری رشد قیمت چشمگیری داشته اند . البته این رشد به پایان خود نرسیده و در ابتدای راه قرار دارد . علت این موضوع افزایش محدوده منطقه آزاد انزلی در سال های آینده است و خبرها حاکی از آن است که در سال های آینده محدوده منطقه آزاد ناحیه بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد و بالتبع قیمت ویلاهای این منطقه چند برابر خواهد شد .

• رشد و توسعه شهرها

احتمال ساخت بزرگترین بندر شمال ایران در زیباکنار تقریباً به یقین نزدیک شده است . بحث ایجاد منطقه آزاد تجاری در بهشهر و بندر امیر آباد از سال های گذشته در حال بررسی است . بحران کم آبی در شهرهای شمالی رو به کاهش بوده و صنعت کشاورزی آینده روشنی خواهد داشت . با توجه به رشد جمعیت و کاهش دام مورد نیاز کشور صنعت دامپروری به صنعتی بسیار سودآور در سال های آینده تبدیل خواهد شد .

ده ها دلیل دیگر وجود دارد که بسیاری از افراد که دارای تفکر سرمایه گذاری و سرمایه داری هستند از این فرصت ها به نحو احسن استفاده می کنند و به جای تعلل کردن و از دست دادن فرصت ها شرایط بسیار پر سودی را برای خود رقم می زنند . البته ما هیچ گاه توصیه نمی کنیم بی گدار به آب بزنید و هر ملکی را و در هر مکان، با شرایط و قیمتی خریداری کنید ؛ توصیه اکید ما دنبال کردن بازار مسکن در شهرهای شمالی کشور علی الخصوص شهرهایی که دارای شرایط رونق و رشد سرمایه گذاری نظیر زیباکنار در سال های آینده هستند .

دیدگاه دیگری که خرید ویلا و ملک را در شهرهای شمالی توجیه می کند انگیزه استفاده از طبیعت بکر و زیبای این سرزمین است :

برای کسانی که به ویلا لزوماً به چشم سرمایه نگاه نمی کنند و به دنبال استفاده از شرایط محیطی آن هستند نیز خرید ویلا در مناطق سرسبز و زیبای شمالی موهبتی است که شاید برای هر کسی پیش نیاید . خیلی از افراد فکر می کنند که خرید ویلا در شمال یا به عبارتی ویلا زیباکنار امری دست نیافتنی و مختص عده معدودی است . در صورتی که با مدیریت سرمایه خود و مطالعه و تحقیق بر روی مناطق شمالی در می یابید که داشتن ویلا در شمال از آنچه به آن فکر می کردید به شما نزدیکتر است . اگر در خرید ویلا زیباکنار تنها به دنبال سرمایه گذاری نیستید و قصد تفریح و تفرج دارید دلایل زیر برای شما ارائه شده است .

چرا باید یک ویلا داشته باشیم؟

• داشتن ویلا امکان دور شدن از محیط شهرنشینی و تجربه محیط آرام و بدون دغدغه را آسان تر می کند .

• داشتن ویلا در شمال دغدغه سکونت در سفرها را کاهش می دهد .

• داشتن ویلا میل به مسافرت و دورهمی های خانوادگی و دوستانه را در شما بیشتر کرده و بالتبع آرامش فکری و روحی زیادی را برای شما به ارمغان می آورد .

• مناطق شمالی به اکثر مناطق کشور دسترسی راحت دارد چه از لحاظ زیرساخت جاده ای و چه از لحاظ دسترسی به فرودگاه و راه آهن .

• نکته بسیار مهم چهار فصل بودن مناطق شمالی و در عین حال پاکیزگی آب و هوا در شهرهای مختلف آن است .

• قیمت ویلا در شهرهای شمالی به نسبت دیگر شهرها به مراتب ارزان تر است .

• امکان سکونت و سرمایه گذاری به صورت همزمان در شهرهای شمالی وجود دارد . به طور مثال فرض کنید قرار است سرمایه خود را به یکی از شهرهای خشک و سرد ایران منتقل کرده و سرمایه گذاری کنید ؛ قطعاً زندگی در این شهر خشک و بی آب و علف چندان جذاب به نظر نمی رسد و از لحاظ روحی شما را تحت تاثیر قرار می دهد . در صورتی که سرمایه گذاری در هر یک از شهرهای شمالی و زندگی در همان شهر نه تنها آزاردهنده نیست بلکه شاید آرزوی خیلی از افراد باشد .

• اگر امکان استفاده دائم و همیشگی از ویلایتان برایتان وجود نداشته باشد می توانید به راحتی آن را به صورت روزانه به گردشگران اجاره دهید و از درآمد آن استفاده کنید .

حرف آخر

اگر قبل از خواندن این مقاله برای خرید ویلا مطمئن نبودید حال با دلایل منطقی تری می توانید به تصمیم گیری بپردازید . البته این موضوع را مدنظر داشته باشید که خرید و فروش ملک و ویلا کار هر کسی نیست و برای این موضوع باید از خبرگان و کارشناسان فن کمک و مشاوره بگیرید . بسیاری از انبوه سازان و سرمایه گذارن بنام و مشهور در این حوزه می توانند به شما کمک کنند . نظیر آن را میتوانیم شرکت انبوه سازان مدرن سازه اشاره کنیم که دارای مجوز رسمی از سازمان منطقه آزاد انزلی میباشد و همچنین کارشناسان متخصص و فنی و همچنین مشاوران فروش در این شرکت آماده اند تا شما با خرید ویلا در شمال به آرامشی ماندگار برسید.

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار

اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
Call Now Buttonمشاوره تلفنی