پارک جنگلی کیاشهر تلفیقی از جنگل مرداب و دریا

752 بازدید
بدون نظر

اگر برای آخر هفته خود به دنبال جایی هستید که همه زیبایی های شمال را در یک مکان داشته باشد ، پارک جنگلی کیاشهر گیلان قطعا بهترین گزینه برای شما خواهد بود. چرا که در این پارک برای داشتن آرامش و زیبایی طبیعت در تعطیلات کوتاه مدت نیازی به پیمایش های طولانی برای دیدن جنگل و دریا ندارید . جنگل، دریا ، پل چوبی و مردابی زیبا همگی در این پارک جنگلی وجود داشته که همواره توجه هر گردشگری را به خود جلب خواهد کرد .

پارک جنگلی کیاشهر تلفیقی از جنگل مرداب و دریا

در جنوب دریای خزر در استان گیلان جایی که رودخانه خروشان سفیدرود در بندر کیاشهر به این دریا می‌پیوندد ، جنگلی کوچک اما دیدنی خودنمایی می کند که گردشگران زیادی را به خود فرا می خواند . این محدوده ی کوچک جنگلی ، در حدود ۱۸ هکتار است که در دل شهر ساحلی بندر کیاشهر به پارک جنگلی تبدیل شده است . این پارک از شمال به اراضی سایت گردشگری ساحل کیاشهر ، از جنوب به بافت شهری ، از شرق به دهکده ساحلی و از غرب به نهالستان کیاشهر منتهی می شود . عمده پوشش گیاهی این پارک از درختان توسکای ساحلی تشکیل شده است که به طور خالص و یکنواخت در سطح پارک در مجاورت جاده و مزارع برنج قرار دارند . در برخی از نقاط این جنگل ، گیاهان بالارونده با ساقه های درهم پیچیده شان ضمن ایجاد نوعی زیبایی وحشی ، نمایی بکر از جنگلی طبیعی و چشم نواز را به وجود آورده اند . قرار گرفتن این پارک جنگلی در کنار مردابی طبیعی ، پلی چوبی و همچنین ساحل دریا ، چنان منظره ی جذاب و دلپذیری را خلق کرده که هر بیننده را محسور خود می سازد .

در سال های اخیر لزوم توجه به گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا و سالم اهمیت پارک جنگلی بندر کیاشهر را در استان گیلان بیش از پیش نمایان ساخته است . اهمیتی که پس از به بهره برداری رسیدن پل بزرگ کیاشهر و احیای خط ساحلی دریای خزر نمایان تر شده است . به همین دلیل تمایل گردشگران برای خرید ویلا شهرکی در زیباکنار که فقط در فاصله ۸ کیلومتری این پارک جنگلی زیباست ، نیز در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است . شرکت انبوه سازان مدرن سازه همواره به عنوان مشاور و راهنمای شما در خرید ویلا در زیباکنار در خدمت گردشگران و سرمایه گذاران در این خطه ی سبز گیلان می باشد که کمتر از ۱۰ دقیقه با این پارک جنگلی زیبا مسافت زمانی دارد .

پارک جنگلی کیاشهر تلفیقی از جنگل مرداب و دریا

یکی از بهترین مکان های تفریحی موجود در پارک جنگلی کیاشهر ، پل چوبی است که به طول یک کیلومتر از وسط تالاب بین‌المللی بوجاق عبور کرده تا به ساحل دریا برسد . طول این پل حدود هفتصد متر و عرض آن دو و نیم متر می باشد که پارک جنگلی کیاشهر را به ساحل متصل کرده و منظره شگفتی را در میان نیزار‌های تالاب برای بازدید کنندگان خلق می کند . از دیدنی‌ها و سرگرمی ‌های پل چوبی می‌توان به قایق‌سواری در میان تالاب و نی زارها اشاره نمود که شغلی فصلی را برای مردم این منطقه فراهم ساخته است . همچنین در انتهای پل و در ساحل برای رفاه حال گردشگران امکاناتی همچون نمازخانه ، پارک کودک و نمایشگاه صنایع دستی و آلاچیق‌های خانوادگی فراهم شده است . علاوه بر این ، پیست موتورسواری بندر کیاشهر نیز در قسمتی از ساحل دریا ساخته شده است که برای علاقه مندان به این ورزش بسیار جالب توجه است .

پارک جنگلی کیاشهر تلفیقی از جنگل مرداب و دریا

شاید بتوان گفت پارک جنگلی کیاشهر در واقع بهشت عاشقان طبیعت و حیات وحش است چرا که گذر از پل چوبی در محدوده تالاب کیاشهر تصویری متفاوت از زندگی روزمره را به گردشگران القا می‌کند به طوری که انسان در آن خود را متعلق به محیط پیرامونش می‌داند و در سمت غرب رودخانه سفیدرود شاهد مناظر بدیع از تعامل حیوان و طبیعت هستیم حیواناتی مانند : گاومیش ، اسب و گاو به شکل طبیعی در این مناطق طبیعت گذرانی می‌کنند . همجواری دریا ، تالاب ، جنگل ، منطقه حفاظت شده بوجاق ، سبب خلق چشم‌اندازهای طبیعی زیبایی در این شهر شده است که سبب گردیده است هر ساله علاقه‌مندان و گردشگران از تمام نقاط کشور برای دیدار از این پل و دیگر جذابیت‌های گردشگری کیاشهر به این شهر سفر می‌کنند . این همجواری جنگل ، مرداب و دریا مجموعه ای از زیبایی های طبیعی را در این منطقه به وجود آورده است که اگر بگوئیم در خاورمیانه بی همتا و در دنیا کم نظیر است سخن به گزاف نگفته ایم .

تالاب بوجاق کیاشهر که ۲۶ متر زیر سطح دریا واقع شده ، در استان گیلان و در بندر کیاشهر قرار دارد و از مناطق دیدنی و گردشگری استان گیلان به شمار می رود . تالاب ملی بوجاق مساحتی در حدود سه هزار و ۲۶۰ هکتار دارد . اولین پارک ملی خشکی دریاییست که در کشور ثبت شده است . این منطقه حفاظت شده ۱۶۰۰ هکتارش را محوطه دریایی و ۱۶۰ هکتار آن را تالاب تشکیل می دهد . در این تالاب می توان انواع پرندگانی چون : لک لک ، ماهی خورک ، پرستوی دریایی ، قو ، مرغابی ، فلامینگو ، درنا ، جغد ، دلیجه ، مگس گیر ، بالابان ، کوکو ، سینه سرخ ، لاچین و بحری ، سنقر ، زنگوله بال ، بوتیمار ، مرغ سقا ، خوتکا ، قار ، کاکایی ، گیلار ، گیلانشاه ، حواصیل ، چاخ لق ، سلیم ، آبچلیک ، خروس کولی ، کور کو ر، هما ، سارگپه و … و همچنین انواع گونه های جانوری را از نزدیک شاهد بود .

پارک جنگلی کیاشهر تلفیقی از جنگل مرداب و دریا

نکته ای که باید عرض کنیم این است که بیشتر گونه های پرندگان این منطقه مهاجر هستند و فقط ۲۰ گونه از پرندگانی که در تالاب ملی بوجاق زیست می کنند ، پرندگان بومی به حساب می آیند . یکی از پرندگان کمیاب که تا به حال در کل کشور در دو جا دیده شده ، شناگر بلوطی می باشد که یک بار در جنوب کشور و بار دیگر در تالاب بوجاق آن را مشاهده نموده اند . از دیگر گونه‌های پرندگان نادر در تالاب بوجاق می توان به چکچک ابلق ، غاز پازرد ، عروس غاز ، غاز پیشانی سفید کوچک ، فاروپ ، طرقه کوهی اشاره کرد . تنها پستاندار دریای خزر یعنی فک خزری نیز در این تالاب مشاهده شده و از میان آبزیان هم ۵۰ گونه از آبزیانی چون کُلمه ، لای ماهی ، ماهی سفید ، اردک ماهی ، کپور ، سرخ باله ، سیم پرک و…. در پارک و تالاب ملی بوجاق زندگی می کنند . بازدیدکنندگان و علاقمندان به دیدن گونه‌های جانوری و آبزیان این منطقه می توانند از طریق لشت نشا به زیباکنار یا جاده حسن رود به زیباکنار و جاده ای که در کنار رودخانه اوشمک قرار گرفته یعنی جاده ی خاکی زیباکنار ، خود را به تالاب ملی بوجاق در بندر کیاشهر برسانند .

با توجه به توضیحاتی که در مورد زیباهایی این منطقه داده شد و به دلیل مجاورت آن با زیباکنار، بی شک شما نیز پس از خواندن این مقاله ، در مورد شرایط استثنایی فروش ویلا زیباکنار و خرید زمین در زیباکنار از شرکت انبوه سازان مدرن سازه مشتاق خواهید بود .

 

 

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار


Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 80

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 83

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 87
اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
مشاوره تلفنی