آبشار لاتون آستارا

270 بازدید
بدون نظر

آبشار لاتون آستارا یکی از دیگر مناطق گردشگری استان گیلان است که مسافران و گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است آبشار لاتون آستارا با ارتفاعی معادل ۱۰۵ متر و عرضی معادل ۵ متر به عنوان یکی از بلندترین آبشارهای ایران نام برده شده است و همچنین به عنوان ۳۰ آبشار بلند جهان شناخته شده می باشد . بلندی آبشار به گونه است که از فاصله ۵۰۰ متری در بین جنگل قابل مشاهده است .

آبشار لاتون آستارا

نام محلی آبشار لاتون ، بارزاو است که محلیان این منطقه با این نام این آبشار را میشناسند . آبشار لاتون آستارا در مجاورت کوه زیبای اسپیناس و در میان جنگل انبوهی از درختان سرسبز و درختان میوه همچون گردو ، فندق ، سیب وحشی ، آلوچه جنگلی ، آلو ، به و گلابی قرار گرفته است . این آبشار از دامنه های شرقی کوه اسپیناس یا اسپینه سرچشمه میگیرد .و به رودخانه لوندویل سرازیر شده و در نهایت به سمت دریا روانه می شود . از لحاظ حجم آب نیز  آبشار لاتون در تمام فصول سال دارای آب می باشد اما حجم آن بسته به تعداد بارنگی های هر فصل متفاوت می باشد .

بهترین زمان دیدن از آبشار لاتون آستارا

آب و هوای آبشار لاتون به دلیل کوهستانی بودن منطقه در فصل زمستان بسیار سرد و در تابستان نیز هوای بسیار گرمی دارد . بهترین زمان برای سفر به این منطقه بکر و زیبا فصل بهار ، اوایل فصل تابستان و همچنین فصل پاییز می باشد . که هم از سرسبزی منطقه و جنگلهای رنگارنگ آن لذت ببرید و هم آب و هوای دلنشین را در این بهشت کوچک استان گیلان تجربه کنید .

مسیر دسترسی به آبشار لاتون آستارا

اگر شما ساکن گیلان هستید و یا مسافر هستید و برای گردش و سفر به گیلان سفر کرده اید و در ویلا در زیباکنار سکنی نموده اید برای رفتن به آبشار لاتون آستارا باید ابتدا به شهر آستارا و بعد شهر لوندویل و از آنجا به روستای کوته کومه بروید و بعد از مسافتی معادل ۶ کیلومتر به آبشار زیبای لاتون برسید .مسیر ۶ کیلومتری آبشار لاتون یک مسیر مال رو می باشد و باید این مسیر را یا با اسب و الاغ و یا پیاده طی کنید . یک مسیر دیگر نیز وجود دارد که میتوانید به آبشار لاتون برسید و آن هم دریاچه سوها می باشد .

آبشار لاتون آستارا

جاذبه های دیدنی آبشار لاتون آستارا

در مسیر رسیدن به آبشار لاتون آستارا مناظر بسیار چشم نوازی را مشاهده خواهید کرد از جمله آبشار های کوچکتر از  آبشار لاتون ، تپه های جنگلی زیبا و فریبنده و دره های بسیار زیبا اما خطرناک که حتما باید در مسیر رفتن به آبشار بسیار مراقب باشید ، چشمه های پر آب ، خنک و قابل شرب که دلتان میخواهد چند روزی را از هیاهوی شهر نشینی دور بمانید و در این مسیر اسکان کنید و از این نعمت های بی حد و حصر خداوندی نهایت لذت را ببرید .

روستای کوته کومه

همانطور که گفتیم قبل از اینکه به آبشار لاتون آستارا برسید در فاصله ی ۶ کیلومتر آن روستای زیبای کوته کومه وجود دارد که دارای جاذبه های گردشگری همچون آبگرم کوته کومه ، آسیاب زیبایی به نام آسیه شوان و گورستان قدیمی و مردمی مهمان نواز و خونگرم که ارزش دیدن را برایتان خواهد داشت .

آبگرم کوته کومه

آبگرم کوته کومه که در مسیر جنگلی رسیدن به آبشار لاتون قرار دارد تنها آبگرم درون جنگلی می باشد که برای استفاده از آنها تجهیزاتی از جمله ۳ دوش و یک استخر همراه با پارکینگ ، بوفه و سرویس بهداشتی و اتاق هایی برای پذیرایی از گردشگران تعبیه شده است .

آبشار لاتون آستارا

قلعه لاتون

در نزدیکی آبشار لاتون و بر فراز کوه اسپیناس قلعه تاریخی متعلق به بابک خرمدین قرار دارد که نام این قلعه اسپینه یا اسپیناس نام دارد که در ارتفاع ۲۰۰۰ متری قرار دارد . اگر اهل کوهنوردی هستید ، حتما پیشنهاد میکنیم که از این قلعه نیز دیدن نمایید .

کلام آخر

در کلام آخر پیشنهاد می کنیم که حتما به این آبشار زیبا در دل جنگلهای استان گیلان سر بزنید و زیبایی های شگفت انگیز آن را از نزدیک ببینید زیرا با چشم بصری فراتر از آن چیزی که در عکس میبینید را مشاهده و لمس خواهید کرد . این نکته را در نظر داشته باشید که حتما برای رفتن به آبشار لاتون آستارا صبح زود حرکت کنید تا بتوانید در روز شاهد طبیعت زیبای این آبشار باشید و حتما همراه خود وسایل ضروری سفر همچون غذاهای ساده و چای و نوشیدنی همراه داشته باشید  .

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار


Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 80

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 83

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 87
اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
مشاوره تلفنی