اطلاعاتی که خریدار ویلا باید بداند

3,269 بازدید
بدون نظر

این مسئله بسیار مهم است که اطلاعاتی که خریدار ویلا باید بداند چیست؟ با اندک جستجویی در مورد ویلاهای شمال در سایت های مختلف قطعاً با اولین چیزی که مواجه می شوید سایت های ارائه دهنده ویلاهای فروشی هستند و اطلاعاتی که ارائه می دهند به مکان ویلا و تعداد اتاق ها بسنده می شود . آن چیزی که شما به عنوان خریدار باید بدانید این است که چه مدل ویلاهایی ساخته می شود ؟ انواع سبک ویلا شمال چیست ؟ ساختمان ویلاهای شهرکی در شمال به چه شکلی هستند و اطلاعاتی از این دست .
داشتن این اطلاعات نه تنها آگاهی شما را در مورد ویلاهای شمال افزایش می دهد بلکه منجر به انتخابی درست و دلچسب خواهد شد . ما در شرکت انبوه سازان مدرن سازه خود را موظف میدانیم تا  در ادامه انواع مدل ها و سبک های ویلاها که عموماً در ساخت ویلاهای شمال به کار می روند را برای شما خریداران ویلا زیباکنار شرح دهیم .

به عنوان خریدار ویلا در مورد ویلاهای شمال چه میدانید؟

ویلاهای یک طبقه یا فلت

از ابتدایی ترین انواع ویلاها نوع یک طبقه و یا به اصطلاح فلت هستند . این نوع ویلاها از لحاظ ارزش ریالی نسبت به بقیه انواع ویلاها ارزان تر هستند و برای افرادی که توان بالا رفتن از پله ها را ندارند بسیار مناسب است . این ویلاها اکثرا بصورت شهرکی هستند و نمای بسیار زیبا و امنیت بسیار بالایی دارند . در اینجا میتوانیم به شما شهرک ساحلی فلت مدرن سازه  و شهرک ویلایی زمرد ۳ و چند نمونه ی دیگر از ویلا شهرکی در زیباکنار را به شما معرفی کنیم که میتوانید نمای بیرونی و داخلی ویلا را مشاهده نمایید .

ویلاهای دارای نیم طبقه یا نیم پیلوت

این نوع ویلاها نیز از مقبولیت بسیار بالایی برخوردارند . چرا که هم به گرانی ویلاهای دوبلکس و تریبلکس نیستند و هم از زیبایی ویلاهایی پله دار بهره مندند . مدل ساخت این ویلاها به این صورت است که پس از ساختن یک طبقه فضای نیم طبقه ای با شش یا هفت پله برای یک تک اتاق خواب یا فضای دیگری ساخته می شود . سطح زیر پله ها نیز ممکن است برای موتورخانه ، پارکینگ و یا امثال اینها استفاده شود . این کار علاوه بر اینکه به زیبایی ویلا کمک بسیاری می کند باعث استفاده بهینه از کل فضای زیربنا می شود . همانطور که گفته شد از لحاط قیمتی نسبتاً به صرفه تر هستند .

به عنوان خریدار ویلا در مورد ویلاهای شمال چه میدانید؟

ویلاهای دوبلکس

ویلاهای دوبلکس به این صورت هستند که ساختمان در دو طبقه ساخته شده و سپس این دو طبقه را با استفاده از پلکان به هم متصل می کنند . برای رفت و آمد بین طبقات عموماً از پلکان های زیبا به صورت دورانی ، نیم دایره و یا سه طرفه استفاده می کنند . در طراحی طبقه اول عموماً آشپزخانه ، سالن پذیرایی یا نشیمن و یک سرویس بهداشتی در نظر گرفته شده و اتاق خواب ها و یک سرویس بهداشتی دیگر در طبقه بالا تعبیه می شوند . ویلاهای دوبلکس در دو نوع مدرن و کلاسیک ساخته می شوند . در نوع مدرن آن خبری از دیوارها و سقف های تزئینی نیست و همه چیز به صورت ساده طراحی می شود . اما در نوع کلاسیک از انواع و اقسام طراحی سقف ها و دیوارها استفاده می شود که در نوع خود بسیار زیبا هستند و به سلیقه ایرانی ها نیز نزدیک ترند. شما میتوانید این ویلا را در شهرک ساحلی دوبلکس مدرن سازه    مشاهده نمایید .

به دلیل وجود پلکان و بالکن در این ویلاها عموماً از رنگ بندی های ساده و خلوت برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود تا از شلوغی طراحی بکاهد . از مزایای این مدل ویلاها استفاده حداکثری از فضای ساختمان است و نسبت به دیگر ویلاها از محبوبیت و مقبولیت و البته قیمت بیشتری برخوردارند .

ویلاهای تریبلکس

این نوع ویلاها در سه طبقه طراحی می شوند و از انواع دیگر ویلاها گران تر هستند . این مدل ویلاها اصولاً دارای چشم اندازی زیبا رو به فضای اطراف ویلا بوده و به دلیل ارتفاع بیشتر عموماً دارای تراس های بزرگ و دلباز هستند . طراحی این ویلاها بدین صورت است که آشپزخانه ، اتاق نشیمن و پذیرایی در طبقه همکف ، اتاق خواب ها و فضای بازی و سرگرمی مانند میز بیلیارد و پینگ پونگ در طبقه اول و اتاق مهمان در بالاترین طبقه در نظر گرفته می شوند .

به عنوان خریدار ویلا در مورد ویلاهای شمال چه میدانید؟

امکانات عمومی ویلاها

در همه انواع ویلاها فارغ از سبک ساخت بسیاری امکانات زیبا ممکن است وجود داشته باشد که به زیبایی و جذابیت ویلا کمک بسیاری می کنند ، در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم.

روف گاردن یا بام سبز

روف گاردن مکانی بر روی پشت بام است که با ایجاد بستر کاشت گیاه فضایی سبز مانند پارک را تشکیل می دهد . برای ایجاد روف گاردن بعضاً با زیرسازی مناسب سقف ساختمان و تعبیه ورودی و خروجی آب سطح بام را برای کاشت گیاهان زیبا آماده می کنند و یا با قرار دادن گلدان های کوچک و بزرگ سعی در ایجاد فضایی سرسبز می کنند . امکانات زیادی مانند آلاچیق ، باربکیو ، آبنما و دیگر امکانات می تواند در فضای سبز ساختمان در نظر گرفته شوند .

به عنوان خریدار ویلا در مورد ویلاهای شمال چه میدانید؟

استخر

استخر یکی از محبوب ترین امکانات هر ویلا به حساب می آید ؛ به طوری که بعضی حاضرند مساحت ویلا کمتر باشد اما در فضای حیاط استخر تعبیه شده باشد . استخرها اصولاً در وسط حیاط و با اشکال هندسی متنوع ساخته می شوند . در بعضی ویلاهای دوبلکس و تریبلکس نیز ممکن است فضای استخر ، سونا و جکوزی در زیر ساختمان تعبیه شود .

آلاچیق

آلاچیق فضایی در گوشه و کنار باغ یا حیاط است که به عنوان سایه بان یا سرپناهی در هوای آزاد استفاده می شود . آلاچیق نیز امکانی بسیار زیبا در محوطه حیاط است که برای صرف اوقات فراغت در فضای سبز حیاط به کار می رود . آلاچیق ها انواع و جنس ها متنوعی دارند و حتی در اشکال مدرن و کلاسیک ساخته می شوند که هر کسی با توجه به طراحی فضای حیاط و ساختمان سبک آلاچیق خود را انتخاب می کند .

آب نما

یکی از اجزای هم در فضای ویلاهای ایرانی آب نماها هستند که در فضای داخل باغ یا حیاط ساخته می شوند . آب نماها نیز در اشکال مختلفی ساخته می شوند و در کنار آلاچیق و استخر فضایی بسیار دلچسب را برای ساکنان ویلا ایجاد می کنند . اگر فضای حیاط کوچک است می توانید از آب نماهای دیواری و کوچک در کنار آلاچیق استفاده کنید تا از زیبایی و جذابیت آن بی بهره نمانید . بسیاری از آلاچیق ها در فضاهای پرت حیاط ساخته می شوند تا علاوه بر افزایش فضای حیاط از بخش های بلا استفاده حیاط نیز بهره برداری شود .

با در نظر گرفتن کلیه مطالب گفته شده در این مقاله اگر قصد خرید ویلا در زیباکنار واقع در شمال ایران را دارید سعی کنید هارمونی و یکپارچگی را در کل فضای ویلا و باغ با دقت انتخاب کرده و ویلا را خریداری نمایید ، تا بتوانید از زیبایی ویلای تان نهایت بهره را ببرید .

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار


Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 80

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 83

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 87
اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
مشاوره تلفنی