ایجاد سیستم هوشمند سازی در ساخت ویلا

245 بازدید
بدون نظر
+2

پیشرفت علم این روزها بیش از هر زمانی مشاهده می‌شود و بیشتر این پیشرفت ها برای راحتی و رفاه بشر است . یکی از این پیشرفت‌ها که این روزها زیاد مورد بحث است ، هوشمند سازی ساختمان‌ها است . این هوشمند سازی از پیش‌ پا افتاده ترین موارد مانند روشن و خاموش شدن چراغ‌ها تا سیستم های امنیتی فوق پیشرفته وجود دارد . البته باید به این باور برسیم که پیشرفت علم و تکنولوژی انتها ندارد و هر روز باید منتظر پیشرفت های جدیدتر باشیم .  با ما همراه باشید تا بیشتر با ایجاد سیستم هوشمند سازی در ساخت ویلا مطابق با تکنولوژی‌های روز دنیا آشنا شویم .

ایجاد سیستم هوشمند سازی در ساخت ویلا

خانه هوشمند

یک خانه هوشمند خانه‌ای است که در آن اکثر وسایل برقی و غیر برقی بزرگ و کوچک را می‌توان به راحتی از راه دور کنترل کرد . می‌توان گفت وجود این خانه‌ها را باید مدیون پیشرفت تکنولوژی و اینترنت باشیم . حال افراد می‌توانند از هر نقطه‌ای در دنیا بر روی تمامی قسمت‌های منزل خود از رفت و آمد تا حتی درجه دما آب منزل مدیریت داشته باشند .

البته در کنار این کنترل‌ها از راه دور بیشتر وسایل در منزل مانند تلویزیون ، یخچال ، لباسشویی و … نیز به نسبت گذشته هوشمندتر شده‌اند . به‌عنوان‌مثال یکی از نمونه‌های هوشمند سازی لباسشویی این است که با توجه به حجم لباس زمان و میزان آب که استفاده می‌شود متغیر شده است و به میزان لباس کثیفی که درون ماشین ریخته می‌شود بستگی دارد . در خانه‌های هوشمند بیشتر قسمت‌های ساختمان به یکدیگر متصل هستند از این‌رو باید از یک مهندس خبره استفاده شود تا با سیستم‌ های هوشمند در ساخت ویلا آشنا باشد و تمامی مراحل را به‌صورت اصولی اجرا نماید .

انواع سیستم‌های هوشمند

در زمان اجرای سیستم‌ های هوشمند در ساخت ویلا که مطابق با تکنولوژی‌های روز دنیا انجام می‌شود می‌توان از انواع  مختلفی استفاده کرد که در زیر به مهم‌ترین آنها اشاره‌کرده‌ایم :

۱ _ سیستم‌های امنیتی

هر خانه‌ای برای اینکه فرد در آن احساس امنیت و راحتی داشته باشد باید سیستم‌های مجهز امنیتی داشته باشد . حال این سیستم امنیتی در هر خانه با توجه به نیاز و همچنین هزینه‌ای که فرد در نظر دارد می‌تواند متغیر باشد .  به‌عنوان مثال در خانه ای که می خواهند از سیستم های هوشمند حرفه ای استفاده کنند می توانند از سیستم های فوق امنیتی که از تجهیزات مختلف مانند نرم افزار و سخت افزار تشکیل شده است استفاده کنند .

معمولاً این سیستم‌ها شامل دوربین ، دزدگیر ، آیفون و مواردی ازاین‌ قبیل است . اگر افراد می خواهند از سیستم های امنیتی فوق حرفه ای استفاده کنند باید زیر‌ ساخت های اساسی و مناسبی انتخاب کنند ، این زیر ساخت‌ها شامل اینترنت پرسرعت و سیستم‌های برقی است . با استفاده از این سیستم می‌توانید به‌راحتی ورود و خروج را بدون حضور فیزیکی مدیریت کنید .

ایجاد سیستم هوشمند سازی در ساخت ویلا

۲ _ سیستم ایمنی

یکی از پیشرفت‌های دیگر در زمینه سیستم‌ های هوشمند سازی ویلا سیستم‌های ایمنی هستند . با استفاده از این سیستم‌ها می‌توانید ایمنی ساختمان را در برابر مشکلاتی مانند آتش‌سوزی ، اتصالات برقی و. … بالا ببرید و از بروز حوادث غیر پیش‌بینی محافظت نمایید . این سیستم شامل مواردی مانند سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق ، اعلام نشتی آب ، برق‌گرفتگی و مواردی ازاین قبیل می‌شود . معمولاً هوشمند سازی این سیستم با وسواس بیشتری انجام می‌شود و از بهترین برندهای موجود در دنیا استفاده می‌شود زیرا اگر سیستم به مشکل بر بخورد و به‌درستی عمل نکند مشکلات زیادی را به بار خواهد آورد .

۳ _ سیستم تهویه مطبوع

یکی دیگر از کاربردی ترین سیستم‌ها در ایجاد سیستم های هوشمند در ساخت ویلا سیستم‌های تهویه مطبوع است .  با استفاده از این روش می‌توان به‌راحتی سیستم سرمایشی و گرمایشی را کنترل کرد . به‌عنوان‌مثال افراد می‌توانند از راه دور دمای آب و محیط منزل را تنظیم کنند . بهتر است بدانید این کنترل بر روی تمامی قسمت‌ها مانند موتورخانه‌ها مانند پمپ ، چیلر ، انواع کولرها ،  فن‌کوئل ، هواسازها امکان‌پذیر است .

۴ _ سیستم روشنایی

یکی از ساده‌ترین روش‌ها در ایجاد سیستم‌ های هوشمند در ساخت ویلا هوشمند سازی سیستم‌های روشنایی است . تابه‌حال بیشتر افراد حتی در ساده‌ترین منازل با خاموش و روشن شدن خودکار چراغ‌ها مواجه شده‌اند که این پیش ‌پا افتاده‌ترین روش در سیستم هوشمند سازی است . اما می‌توان همین سیستم را بسط داد تا کنترل تمامی وسایل الکترونیکی فراهم شود . به‌عنوان‌مثال از این سیستم می‌توان در کنترل بخش‌های مختلف مانند یخچال و فریزر ، فر خوراک‌پزی ، سیستم‌های صوتی و …استفاده کنید .

۵ _ سیستم  مکانیکی

این سیستم‌ها به وسایلی اطلاق می‌شود که به‌صورت حرکتی کار می‌کنند و شامل مواردی مانند سایبان ، پرده‌ها ، درها و پنجره‌ها و مواردی دیگر است . افراد با استفاده از این سیستم‌ها می‌توانند به‌راحتی قبل از اینکه وارد ساختمان شوند از راه دور درها ، پنجره‌ها و حتی پرده‌ها را باز کنند .

۶ _ سیستم آبیاری

یکی  از مهم‌ترین سیستم‌های هوشمند در ساخت ویلا سیستم آبیاری است زیرا اکثر ساختمان‌هایی که به‌صورت ویلایی ساخته می‌شوند دارای باغچه‌های بزرگ و کوچکی هستند که برای با طراوت ماندن آنها باید به‌صورت منظم و به میزان معینی آبیاری شوند به همین دلیل در این ساختمان‌ها می‌توانند از این سیستم‌ها استفاده کنند . با استفاده از سیستم آبیاری دیگر نیازی نیست به حضور باغبان و یا سرایدار نیست .

ایجاد سیستم هوشمند سازی در ساخت ویلا

چه افرادی بهتر است از سیستم‌های هوشمند استفاده کنند؟

استفاده  از سیستم‌های هوشمند محدودیتی ندارد اما استفاده از آن برای برخی از افراد لازم و ضروری است که عبارت‌اند از:

_ افرادی که در منزل وسایل گران قیمت و با ارزش زیادی دارند بهتر است از سیستم‌های امنیتی پیشرفته استفاده کنند .

_ والدینی که در منزل دارای فرزندان کوچک هستند برای کنترل بیشتر آنها می‌توانند از طریق این سیستم‌ها از راه دور آنها را کنترل نمایند .

_ اگر فردی قصد دارد رفت‌وآمدهای منزل خود را به‌صورت مداوم کنترل نماید می‌تواند از سیستم‌های هوشمند استفاده کند .

_ برای افرادی که باغ و باغچه دارند و نمی‌خواهند هزینه و زمان زیادی را برای آبیاری آن صرف کنند می‌توانند با یک هزینه معقول برای خرید سیستم‌های هوشمند آبیاری ، آبیاری دقیق و منظمی داشته باشند .

نتیجه‌گیری

در حال حاضر اکثر ساختمان‌ها از سیستم‌های هوشمند استفاده‌ می‌کنند . شرکت انبوه سازان مدرن سازه نیز از سیستم هوشمند سازی در ویلاهای شهرکی در زیباکنار خود بخش واحدهای VIP استفاده نموده ، سیستم ‌های هوشمند سازی در ساخت ویلا در قسمت های مختلف مانند سیستم امنیتی ، روشنایی‌ ایمنی ، آبیاری و تهویه مطبوع نیز قابل ‌اجرا است . با استفاده از این سیستم‎‌ها زندگی راحت تری را تجربه خواهید کرد .

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار

اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
Call Now Buttonمشاوره تلفنی