خرید زمین در گیلان فرصتی برای سرمایه‌گذاری

2,089 بازدید
بدون نظر

یک سوال ساده در عین حال بسیار پیچیده ذهن همه ی ما را به خود مشغول کرده اینکه : سرمایه‌گذاری به چه معنی است و هدف ما از سرمایه‌گذاری چیست ؟ به طور ساده می توان سرمایه گذاری را این گونه تعریف کرد ، سرمایه گذاری یعنی در حال حاضر ما با خرید کالا ، خرید ملک یا خرید ویلا و  هر چیز دیگری که اکنون به آن نیاز نداریم اما می دانیم که در آینده از طریق فروش آن به سود کلانی خواهیم رسید ، اقدام به سرمایه گذاری کنیم . هدف از سرمایه گذاری برای افراد مختلف می تواند متفاوت باشد اما اکثر افراد سرمایه گذاری را با هدف سود بیشتر در آینده انجام می دهند . در این مقاله ما قصد داریم تا به بررسی یکی از راه های سرمایه گذاری مطمئن و پرسود یعنی خرید زمین در گیلان بپردازیم . پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

خرید زمین در گیلان فرصتی برای سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در گیلان

از گذشته تا کنون یکی از راه‌های کم ریسک در سرمایه گذاری ، خرید ملک بوده است . با توجه به تقاضای زیادی که برای خرید ویلا در گیلان وجود دارد ، این گزینه نیز یکی از راه های سرمایه گذاری هوشمندانه تلقی می‌شود . برای خرید ویلا یا خرید زمین در گیلان شما باید همه جوانب را در نظر بگیرید و با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید ملکی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید که در آینده بیشترین سود را برای شما داشته باشد .

البته نیازی نیست برای کسب درآمد از طریق خرید ویلا منتظر باشید تا در آینده آن را بفروشید و به سود برسید ؛ بلکه می‌توانید تا زمان فروش ، آن را اجاره دهید و از طریق آن درآمد کسب کنید . جالب است بدانید که شما با خرید زمین در گیلان نیز می‌توانید از طریق اجاره زمین نیز کسب درآمد کنید . افراد زیادی هستند که زمین‌های کشاورزی و باغ‌های خود را برای چند سال اجاره می‌دهند .که از این طریق نیز میتوانند منبع درآمد مناسبی داشته باشند .

مزایای خرید زمین در گیلان

یکی از مهم‌ترین مزایای سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین این است که شما با مبلغ کمتری نسبت به خرید ویلا می‌توانید متراژ بالایی زمین خریداری کنید . همچنین در صورت تمایل در آینده با گرفتن مجوز های لازم می‌توانید اقدام به ساخت‌ و ساز کنید . ساخت و ساز به صورت مشارکتی نیز از جمله گزینه‌های پیش روی شما می‌باشد . یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی که می‌توان بر اساس آن خرید زمین را نسبت به خرید ویلا بهتر دانست این است که در صورت خرید ویلا در شمال شما باید هر ساله مبلغی را برای تعمیر و نگهداری ویلا هزینه کنید اما با خرید زمین هیچ دغدغه‌ای در مورد امنیت و نگهداری زمین نخواهید داشت .

نکات مهم در زمینه سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین در گیلان

چه زمانی بهترین وقت برای سرمایه‌گذاری است؟

بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین در گیلان ، زمانی است که بازار مسکن و زمین به تعادل رسیده باشد و از نوسانات و آشفتگی در این بازار خبری نباشد . در زمان ثبات بازار شما با قیمتی معقول می‌توانید اقدام به خرید زمین در گیلان کنید ؛ البته باید نکاتی را مدنظر قرار دهید به عنوان مثال در مورد منطقه ایی که زمین در آن قرار گرفته است به خوبی تحقیق کنید . اطلاعات لازم در زمینه کاربری زمین و همچنین داشتن سند معتبر برای خرید و فروش را به دست آورید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

برآورد هزینه قبل از سرمایه‌گذاری

قبل از این‌که اقدام به خرید زمین کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم در یک بازه زمانی به بررسی رشد قیمت زمین‌های مختلف در مکان‌های متفاوت بپردازید و به خوبی بازار خرید و فروش را بررسی کنید سپس با توجه به بودجه‌ای که برای خرید در نظر گرفته‌اید ، اقدام به خرید کنید .

موقعیت زمین

اگر می‌خواهید تا از طریق خرید زمین اقدام به سرمایه‌گذاری کنید باید زمینی را برای این کار انتخاب کنید که می‌دانید یا حداقل پیش‌بینی می‌کنید که در آینده قیمت آن بالاتر می‌رود . طبیعتاً خرید زمین مسکونی در داخل شهر با خرید زمین کشاورزی در یک روستا بسیار متفاوت است . شما می‌توانید با بررسی ساخت و ساز ویلاها در مناطق مختلف به این نتیجه برسید که آیا زمینی که قصد خرید آن را دارید در آینده رشد خواهد داشت و آیا افراد زیادی تمایل به خرید آن خواهند داشت یا خیر . البته در این مواقع مشورت کردن با فعالان حوزه سرمایه‌گذاری در زمین و ملک می‌تواند به میزان زیادی به شما کمک کند .

سعی کنید زمینی را انتخاب کنید که پروژه‌های عمرانی مانند ویلاسازی در آن منطقه در حال انجام باشد . همان‌طور که می‌دانید پس از به ثمر رسیدن این قبیل پروژه‌ها معمولاً ارزش املاک و زمین‌های مجاور آن‌ها نیز بالاتر خواهد رفت . یکی از اهداف خریداران زمین در شمال این است که در آینده در زمین شان ویلا بسازند اگر شما نیز چنین قصدی دارید ، انتخاب زمین در یک طبیعت بکر با دسترسی خوب به جاده‌های اصلی و یا انتخاب زمینی که به ساحل نزدیک باشد می‌تواند بسیار ایده آل و هوشمندانه باشد زیرا در صورتی که قصد فروش آن را نیز داشته باشید افراد زیادی هستند که تمایل به خرید ویلا در این مناطق داشته باشند.

خرید زمین در گیلان فرصتی برای سرمایه‌گذاری

هدف از سرمایه‌گذاری در گیلان

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز به آن اشاره کردیم اهداف افراد برای خرید زمین در گیلان با یکدیگر بسیار متفاوت است . عده‌ای تمایل دارند که برای کشاورزی و باغداری زمین خریداری کنند ، برخی می‌خواهند در آینده اقدام به ساختن ویلا در زمینشان کنند و برخی نیز صرفاً می‌خواهند زمینی را که خریده‌اند در موقعیت مناسبی با قیمتی بالاتر بفروشند و از این طریق درآمد کسب کنند . پس شما باید قبل از خرید زمین در گیلان هدفتان را مشخص کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید .

سخن پایانی

خرید زمین در گیلان فرصتی برای سرمایه‌گذاری است ، که در سال‌های اخیر مورد توجه اغلب سرمایه‌گذاران قرار گرفته است . خرید زمین به منظور سرمایه‌گذاری ، مزایایی دارد که خرید ویلا در شمال آن مزایا را ندارد . البته در اکثر مواقع رشد بازار مسکن بیشتر از بازار زمین است که این مورد هم یکی از معایب سرمایه‌گذاری بر روی زمین است . به شما پیشنهاد می‌کنیم با توجه به هدفی که از سرمایه‌گذاری در نظر دارید و همچنین میزان بودجه‌ای که برای خرید زمین می‌توانید هزینه کنید ، با مشاوران املاک و سرمایه‌گذاران با سابقه مشورت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار

اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
مشاوره تلفنی