خرید ویلا بهتر است یا زمین ؟

2,063 بازدید
بدون نظر

خرید ویلا بهتر است یا زمین ؟ این سوالی ایست که عموما افراد برای سرمایه گذاری به آن فکر میکنند که چگونه میتوان ارزش پولشان را در حداقل زمان چند برابر کنند . دلار ، طلا ، بورس و بسیاری بازارهای دیگر . اما شاید یکی از بهترین تصمیم ها برای این کار سرمایه گذاری در حوزه مسکن و ملک باشد . سه استان زیبای شمالی کشور عزیزمان ایران از موقعیت بسیار عالی برای سرمایه گذاری سودآور و پر بازده برخوردارند و اکثر سرمایه داران توصیه به خرید ویلا ، ملک و زمین در یکی از این سه استان زیبا می کنند .

برای همه کسانی که قصد سرمایه گذاری و یا بهره برداری و استفاده شخصی از ملک در شمال کشور را دارند همواره دغدغه اساسی انتخاب بین خرید زمین و یا ویلای آماده بوده است . هر کدام از این دو انتخاب مزایا و معایب خاص خود را دارند و در انتها می توانند بعضی از نیازها و خواسته های شما را پاسخ دهند . ما در این مقاله قصد داریم حالات و جوانب مختلف هر یک از این انتخاب ها را بررسی کنیم تا هر کسی بتواند با در نظر گرفتن شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشد . اکثر کسانی که حتی فقط یک بار به یکی از شهرهای زیبای شمال کشور سفر کرده باشند آرزوی داشتن یک ویلا حتی کوچک را در سر می پرورانند . بعضی به خرید زمین و ساخت ویلا توسط خودشان فکر می کنند ، بعضی قصد خرید زمین و سپردن کار ساخت به پیمانکار را دارند و بعضی نیز تمایل به خرید ویلای آماده دارند .

خرید ویلا بهتر است یا زمین ؟

خرید زمین و ساخت ویلای شخصی

اگر قصد دارید که قطعه زمینی خریداری کنید و آستین را بالا بزنید و خود به ساخت و ساز ویلا بپردازید باید بدانید با اینکه در انتها آن چیزی که به دست می آید کاملا مطابق خواست و سلیقه شماست اما باید زمان کافی و اطلاعات کامل در مورد همه کارهای ساخت ویلا اعم از بنایی ، گچ کاری ، سرامیک  کاری و غیره داشته باشید .

از مزایای این روش می توان به کاهش و کنترل هزینه های ساخت ، برآورده شدن میل و سلیقه خود و در صورتی که در خرید مصالح مهارت کافی را داشته باشید میتواند کیفیت بهتری در بر داشته باشد . اما باید در نظر داشته باشید که اگر دوره ساخت یک ویلا را شش ماه در نظر بگیریم شما باید به صورت تمام وقت هم و غم خود را صرف ساخت ویلا کنید ، استادکار و کارگر پیدا کنید ، مصالح تهیه کنید ، مجوز بگیرید و کلی کارهای ریز و درشت دیگر انجام دهید ، تازه به شرط اینکه خودتان صد در صد پای کار باشید تا کارگرها از زمان برنامه ریزی شده تخطی نکنند ؛ به شرط اینکه مصالح طبق برنامه برسد و بدقولی اتفاق نیفتد و ده ها شرط دیگر . به نظر شما آیا می شود حداقل شش ماه کار و زندگی را رها کرده و پی ساخت ویلا بروید؟

خرید زمین و سپردن کارها به پیمانکار

روش دیگری که می توانید به ساخت و ساز ویلا اقدام کنید این است که همه کارها را به پیمانکار بسپارید . در هر کدام از شهرهای توریست پذیر ایران تعداد زیادی شرکت پیمانکاری تاسیس شده است که صفر تا صد ساخت ویلا را انجام می دهند . به شرط اینکه در انتخاب پیمانکار حرفه ای باشید و بتوانید پیمانکاری توانا و مطمئن پیدا کنید این روش آسان ترین روش ویلادار شدن است . در این روش شما پس از عقد قرارداد با یک شرکت پیمانکاری و ارائه خواسته های خود و تعامل با آنها کلیه کارها را واگذار کرده و هر چند وقت یک بار برای اطمینان از پیشرفت کارها سری به پروژه می زنید . اما در این روش دو نکته اساسی را باید در نظر داشته باشید ، اول اینکه هزینه هایی که در این روش متحمل می شوید بسیار زیاد است ؛ چرا که شما نمی توانید از پیمانکار انتظار داشته باشید هزینه ها را مانند خودتان مدیریت کند و یا ممکن است پیمانکار به دلایلی بدقولی کند و به فاصله چند ماه هزینه خرید مصالح چند برابر شود و شما هم چون قرارداد را بسته اید چاره ای جز تحمل هزینه های احتمالی را ندارید . نکته دوم این است که به دلایل مختلف ممکن است نتیجه کار صد در صد مورد رضایت شما نباشد . در زمان عقد قرارداد شما فکر می کنید پس از خاتمه کار ویلا کاملاً مطابق خواست شما خواهد بود حتی پیمانکار نیز ممکن است تعهد کند مطابق سلیقه شما عمل کند . ولی در عمل ممکن است اتفاق دیگری بیفتد ، بنابراین باید برای هر اتفاقی آماده باشید .

خرید ویلا بهتر است یا زمین ؟

خرید ویلای آماده

با در نظر گرفتن مطالبی که گفته شد شاید انتخاب بهتر خرید ویلای آماده در شهر مورد نظرتان باشد . با اینکه ممکن است ویلا دقیقا مطابق میل شما نباشد اما با در نظر گرفتن جمیع جوانب این کار ارزش بیشتری دارد . فقط باید به خوبی مطالعه کرده، عجله نکنید و از ویلاها و شهرک های زیادی بازدید کنید . اطلاعات خود را در مورد خرید ویلا زیاد کنید ، از تجربه های دیگران استفاده کنید و با متخصصان این کار مشورت کنید . به هر کسی اعتماد نکنید و سعی کنید قبل از خرید همه مدارک و مستندات را بررسی کنید . نتیجه این کار ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد اما در هر صورت کار خود را به افراد حرفه ای سپرده اید . اگر عزمتان برای خرید ویلا یا زمین جزم است ابتدا در خلوت خود به سوالات زیر پاسخ دقیق دهید . جواب ها را روی کاغذ نوشته و بارها مرور کنید و سپس تصمیم گیری کنید .

_ زمانی که می توانید بر روی کار صرف کنید چقدر است ؟
_ بودجه مورد نظرتان چقدر است ؟
_ چقدر با ساخت و ساز آشنایی دارید ؟
_ میزان تخصص شما در خرید مصالح و مدیریت کردن کارهای ساخت و ساز چقدر است ؟
_ منطقه مورد نظر را چقدر می شناسید ؟
_ با مسائل حقوقی چقدر آشنایی دارید ؟

قبل از هر اقدامی به هرکدام از این سوالات پاسخ شفاف برای خود بدهید و بعد تصمیم بگیرید که قصد خرید زمین دارید یا ویلای آماده ؟ اگر می خواهید زمین بخرید خودتان پای کار هستید یا با پیمانکار کار می کنید؟ در نظر گرفتن موارد گفته شده باعث شفاف شدن موضوع ، نگاهی بازتر و در نهایت انتخابی شایسته تر می شود .

از آنجایی که تحقق این امر نیاز به مطالعات کارشناسی و تخصصی و همچنین دقت فراوان دارد ، مراجعه به افراد حرفه ای ، معتبر و ترجیحاً بومی منطقه برای مثال زیباکنار برای خرید زمین و یا خرید ویلا بیش از پیش لازم و ضروری خواهد بود . شرکت انبوه سازان مدرن سازه با داشتن مجوز های رسمی از سوی منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از برترین شرکت ساختمانی در حوزه منطقه آزاد انزلی شناخته شده و شما میتوانید با اطمینان کامل از این مجموعه مشاوره بگیرید و خرید نمایید . اگر بخواهید به سوابق این مجموعه دقت نمایید خواهید دید که تعداد بیشماری از خریداران ویلای شهرکی در زیباکنار کمال رضایت را از شرکت دارا میباشند . و هم اکنون نیز این مجموعه در حال ساخت ۳ تیپ از ویلاهای شهرکی با نام شهرک ساحلی است که با بهترین مهندسان و متخصصان شمال کشور در حال اجراست و شما میتوانید با خیال راحت ویلا را خریداری نمایید و در زمان کوتاهی در ویلای خود به استراحت بپردازید و از تعطیلات لذت ببرید .

و در کلام آخر چنانچه قصد خرید زمین یا ویلا را دارید بد نیست به آرشیو سایت شرکت ما سری بزنید و در تماس با کارشناسان فروش اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید .

 

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار

اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
مشاوره تلفنی