روستای سرولات چابکسر گیلان و طبیعت بی نظیر آن

3,124 بازدید
بدون نظر

روستای سرولات چابکسر گیلان به عنوان یکی از زیباترین روستاهای ایران که مقصد بسیاری از گردشگران می‌باشد . زیبایی‌های طبیعی همراه با غذاهای خوش طعم سبب شده است تا مسافران ، حتی اگر به شهرهای اطراف این روستا سفر کنند ، حتما به این روستا سر بزنند . با ما همراه باشید تا در این مقاله تا اندکی از روستای سرولات چابکسر گیلان و طبیعت بی نظیر آن صحبت کنیم .

این روستای زیبا در بالای کوه‌های سبز گیلان و در کنار دریای آبی خزر قرار دارد . زیبا بودن منطقه سرولات به دلیل قرار گرفتن در منطقه‌ای بکر و زیبا موجب شده است ، تا این منطقه یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر چابکسر مطرح شود . همچنین بسیاری از افرادی که برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح ، به شهر زیبای رامسر سفر می‌کنند ، دیدن این روستا را از دست نخواهند داد . سرولات در ۲۲ کیلومتری شهرستان رامسر قرار دارد . فاصله این روستای سرسبز با شهر چابکسر تنها ۳ کیلومتر است و در صورتی که به استان گیلان سفر کنید ، رسیدن به زیبایی‌های سرولات ، آسان‌تر خواهد بود .

 

روستای سرولات چابکسر گیلان و طبیعت بی نظیر آن

روستای سرولات که در منطقه‌ای مرتفع واقع شده است ، نمایی زیبا از جاده‌ای جنگلی را به روی شما باز خواهد کرد . منظره دو طرف جاده چشمان شما را خیره کرده و دیدن کشتزارهای زیبا و خانه‌های چوبی و لباس‌های محلی که بر تن زنان و مردان این خطه به چشم می‌خورد ، لبخند را بر لبان شما جاری خواهد کرد .

آچیرود رودخانه‌ای در روستای سرولات

آچیرود ، رودخانه‌ای زیبا در روستای سرولات است که نقش مهم و پر رنگی در زندگی بومیان این منطقه دارد . کارشناسان معتقدند که دره سرولات بر اثر انفعالات طبیعی که در رودخانه و برش کوه توسط آن به وجود آمده ، شکل گرفته است . بادی که از سمت رودخانه به روستا می‌وزد موجب شده است تا هوای مطبوعی ایجاد شود . این باد بر میزان دمای محیط تأثیر داشته و از گرمای آن می‌کاهد . همچنین رطوبت روستای مذکور را کاهش داده است . روستای سرولات را می‌توان به عنوان جاذبه‌ای در دل شهر چابکسر و رودخانه آچیرود را جاذبه‌ای از روستای سرولات بیان کرد . این رودخانه زیبا به دلیل قرار گرفتن در محیطی دنج و آرام ، محل مناسبی برای گذران وقت برای بومیان و مسافران می‌باشد . بسیاری از افراد در کنار این رودخانه به پیک‌نیک آمده و از طبیعت زیبای موجود استفاده می‌کنند .

جاذبه‌های طبیعی اطراف روستای سرولات

آچیرود تنها یکی از جاذبه‌های سرولات است . رودخانه کورئه یکی دیگر از رودخانه‌های زیبا و بکر منطقه است که می‌توانید از زیبایی‌های آن لذت ببرید . سماموس ، مهران کوه ، شاسروس و لیکام از جمله کوه‌هایی هستند که اطراف روستا قرارگرفته‌اند .

روستای سرولات چابکسر گیلان و طبیعت بی نظیر آن

بررسی اقتصاد بومیان منطقه

اقتصاد مردمان این روستا مانند دیگر بومیان این خطه ، از طرق دامداری و کشاورزی می‌باشد . بسیاری از هنرمندان نیز از طریق بافت انواع عروسک‌های بافتنی ، شال و رو دوشی ، لوازم حصیری و همچنین ساخت لوازم چوبی امرارمعاش می‌کنند . به دلیل توریستی بودن این روستا ، فروش انواع لواشک ، ترشی‌های محلی ، آلوچه‌های ترش ، کلوچه ، نان سنتی ، چای و مرکبات دارای سود خوبی برای مردمان این منطقه است .

یکی از مواردی که امروزه به امرارمعاش افراد این منطقه کمک نموده است ، ایجاد آتلیه‌های کوچک با ارائه لباس‌های زیبای بومی و محلی است که توانسته است نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب نماید .

اگر قصد سفر و گردش و تفریح در این منطقه بکر و زیبا را دارید ، کافیست تا با  خرید ویلا در گیلان از مشاورین ما در هر یک از فصول سال و بدون دغدغه ی مکان برای استراحت به تمام این مناطق سر زده و خاطرات خوشی را برای خود و خانوادتان ثبت نمایید .

بررسی غذاهای سنتی منطقه

یکی از جاذبه‌های گردشگری که جنبه خوراکی دارد ، رستوران خاور خانم و رستوران های مجاور آن در روستای سرولات است . ارائه غذاهای خوشمزه و محلی در این رستورانها موجب شده است تا بسیاری از افراد ، روستای ذکر شده را با  رستورانهای این منطقه به خاطر آورند . غذاهای محلی و خوشمزه طبخ و ارائه‌شده در این رستورانها از جمله موارد زیر است:

  1. باقالی قاتق
  2. نازخاتون
  3. ماهی
  4. مرغ شکم پر
  5. کباب ترش
  6. میرزا قاسمی
  7. و …

روستای سرولات چابکسر گیلان و طبیعت بی نظیر آن

بررسی دیدنی‌ها و تفریحات منطقه

سرولات به دلیل قرار گرفتن در منطقه‌ای سرسبز و دره‌ای پر از کشتزار ، جلگه‌های سبز و باغ‌های مرکبات ، منطقه‌ای زیبایی برای سفر و گذران اوقات فراغت است . چشم‌انداز فوق‌العاده از کوهستان ، جنگل ، دریا و خانه‌های چوبی می‌تواند چشم‌های شما را خیره نمایند .

پیاده‌روی در روستای قدیمی و سبز سرولات می‌تواند حال و هوای شما را عوض کرده و حس سرزندگی و خوشی را به رگ‌های شما جاری ‌نماید . پیاده‌روی این فرصت را به شما می‌دهد که با مردمان بومی و خونگرم منطقه آشنا شده و از آن‌ها در خصوص دیگر جاذبه‌های زیبای روستا اطلاعاتی به دست آورید .

علاوه بر سفر به سرولات ، شما می‌توانید از دیگر روستاهای اطراف نیز بازدید به عمل آورید . نزدیک بودن روستاها به یکدیگر در مناطق شمالی موجب می‌شود تا سفر شما تنها به یک منطقه ختم نگردد . روستای جنگسرام ، لیکام ، لیمه سرا ، منه سئه و پشتاسران از جمله روستاهای زیبا و سبزی است که می‌توانید در کنار سرولات از زیبایی آن‌ها نیز استفاده کنید .

جنگل نوردی و کوه‌نوردی یکی از اصلی‌ترین تفریحاتی است که مسافران پس از ورود به سرولات انجام می‌دهند . به دلیل کوهستانی بودن منطقه ، شما از هوای شرجی رنج نخواهید برد . پاک بودن و خنکی هوا روح شما را جلا داده و پیاده‌روی خوبی را برای شما رقم خواهد زد .

بهترین زمان سفر به سرولات

دیدن شمال کشور در هر زمانی زیبایی‌های خاص خود را دارد اما بهتر است در فصل بهار و تابستان به روستای سرولات سفر نمایید . زیرا قرار گرفتن این روستا در منطقه‌ای کوهستانی موجب سرد بودن هوا نسبت به سایر نقاط کشور شده است . به همین دلیل نیز ، بارش برف و باران بیشتری در این منطقه وجود دارد .

روستای سرولات چابکسر گیلان و طبیعت بی نظیر آن

جاده‌های روستایی و همچنین بکر بودن منطقه موجب شده‌اند تا دسترسی به این ییلاق زیبا در زمان‌های سرد سال با دشواری بیشتری همراه باشد . به همین دلیل نیز ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر در فصول سرد سال قصد کوه  نوردی دارید حتما وسایل و تجهیزات لازم را با خود همراه داشته باشید . در فصل بهار نیز حتما به ییلاق سرولات سفر نمایید تا بوی خوش بهارنارنج شما را بیش ‌از پیش سرمست کند . همچنین به دلیل وجود کندو های عسل در این منطقه میتوانید بهترین عسل های طبیعی با عطر و طعم بهار نارنج را از بومیان این منطقه خریداری نمایید و لذت یک قاشق از عسل طبیعی سرولات که وقتی در دهانتان قرار میگیرد گویا در میان انبوهی از درختان بهار نارنج در حال قدم زدن هستید را از دست ندهید .

اگر شما هم قصد ماندن در این بهشت زیبا را دارید یا جاذبه‌های این منطقه آن‌طور شما را به وجد آورده که قصد خرید ویلا در گیلان را دارید ، ما می‌توانیم شرایط را برای شما آسان ‌نماییم . ارائه خدمات متنوع در خصوص خرید ویلا در زیباکنار با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت ، از تخصص مشاورین ما در شرکت انبوه سازان مدرن سازه میباشد .

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار


Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 80

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 83

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 87
اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
مشاوره تلفنی