شرایط سکونتی و تجاری منطقه زیباکنار

2,274 بازدید
بدون نظر

تا به حال این سؤال برای شما پیش آمده چرا کسانی که در مجاورت دریا زندگی می کنند به طور قابل توجهی از هم سن و سالان خود جوانتر ، سالم تر و بشاش تر به نظر می رسند ؟ تحقیقات زیادی در پاسخ به این سؤال انجام شده و دانشمندان در سال های اخیر شروع به بررسی فواید زندگی در کنار دریا کرده‌اند . در این بین لورافلمینگ استاد دانشگاه اکستر در انگلستان چهار دلیل علمی برای تأثیر مثبت دریا بر سلامتی انسان ارائه کرده است .

_ اولین دلیل فعال شدن هوش هیجانی با هوش مثبت در انسان در کنار دریاست .

_ دومین علت آن تولید یون منفی توسط امواج دریا و ایجاد تغییرات مولکولی در بدن انسان از جمله افزایش جذب اکسیژن می باشد.

_ سومین دلیل کاهش سطح هورمون استرس کورتیزول در بدن بوده که موجب ایجاد چنین حس آرامش‌بخشی در بدن انسان می شود؛

_ چهارمین علت آن تأثیر سطح صاف و مسطح دریا بر روی بدن انسان استکه طبق مطالعات انجام شده قرار گرفتن انسان در سطوح صاف موجب ایجاد حس ثبات و آرامش در بدن می شود . به طور خلاصه آنچه که باعث آرامش در کنار دریا می شود تأثیر آن بر روی مغز و تأثیر روانی آن بر روی کلیه اندام های بدن میباشد .

شرایط سکونتی و تجاری منطقه زیباکنار

قدم زدن در کنار سواحل دریابه صورت منظم و مداوم تأثیر قابل توجهی بر روح و جسم انسان دارد . تحقیقات دانشمندان در این خصوص نشان داده که اغلب مردم تمایل دارند در خانه ای با پنجره رو به دریا زندگی کنند . حتی در زمان رزرو اقامتگاه در شهرهای ساحلی ، عموماً اتاق های دارای چشم انداز دریا به مراتب زودتر از دیگر اتاق پر می شوند .

با در نظر گرفتن مطالب فوق ، بسیاری از مردم تمایل دارند تا حتی به اندازه دو اتاق کوچک در یکی از شهرهای شمالی کشور را خریداری کرده تا بتوانند در ایام تعطیلات به راحتی از شلوغی شهر رها شده و چند روزی را به فراغت بپردازند . بسیاری نیز به دنبال شرایطی هستند که بتوانند خود را از شهرهای شلوغ رها کرده و در یکی از شهرهای ساحلی اقامت دائمی داشته باشند .

در هر دو حالت انتخاب یک مکان مناسب جهت اجاره یا خرید مسکن یکی از مهم ترین دغدغه های افراد به شمار می رود . این مقاله قصد دارد تا به شما در انتخاب یک شهر مناسب جهت اقامت و زندگی کمک کند .

در اینکه همه شهرهای خطه سرسبز شمال زیبا هستند شکی نیست ؛ اما آنچه بعضی از شهرها را متمایز می کند وجود امکانات رفاهی و امکانات زندگی شهرنشینی همراه با آرامش است . بسیاری از افرادی که از شهرهای بزرگ یا مراکز استان ها به دنبال مکان برای سکونت دائم می گردند تمایل دارند که آن شهر علاوه بر آرامش و سکون ، امکانات رفاهی قابل توجهی نظیر مراکز تجاری به روز ، رستوران و کافی شاپ مدرن و غیره داشته باشد تا علاوه بر تجربه آرامش شهرهای کوچک از دیگر امکانات مدرن زندگی شهری محروم نشوند .

به همین دلیل ممکن است تمامی شهرهای شمال برای آن‌ها جذاب و قابل توجه نباشد . با توجه به رشد سرمایه گذاری در شهرهای شمالی ایران بسیاری از مناطق از امکانات خوب برخوردار شده‌اند ؛ اما بعضی از شهرها توانسته اند از شرایط به وجود آمده حداکثر استفاده را بکنند و امکانات رفاهی ، تجاری و گردشگری بسیار خوبی را برای گردشگران و اقامت کنندگان رقم بزنند .

در این بین منطقه زیباکنار از جمله مناطقی است که به دلیل قرار گرفتن در منطقه آزاد تجاری از امکانات بسیار مطلوبی بهره مند است . در ادامه مقاله به شرح مفصلی از شرایط سکو نتی و تجاری منطقه زیباکنار می‌پردازیم .

یکی از خصوصیاتی که منطقه زیباکنار را از دیگر مناطق متمایز کرده است موقعیت مکانی آن است . منطقه ساحلی زیباکنار در میان دریا ، شهر لشت نشاء، شهر چمخاله و بندر انزلی و در منطقه‌ای وسیع‌تر در میان شهرهای توریستی رشت و لاهیجان قرار گرفته است . به دلیل مجاورت زیباکنار با منطقه آزاد انزلی این منطقه هر ساله با انبوهی از گردشگران و توریست هایی مواجه است که از اقصی نقاط ایران و جهان به این منطقه سفر می کنند.

شرایط سکونتی و تجاری منطقه زیباکنار

به همین دلیل بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری در حوزه املاک ، شروع به ساخت شهرک های ساحلی در زیباکنار نموده اند . وجود این شهرک های زیبا و مدرن باعث ایجاد رونق اقتصادی زیادی در این منطقه شده است . چون علاوه بر اینکه افرادی زیادی در این مناطق سکونت دائم دارند و مایحتاج خود را در این منطقه تأمین می کنند ، افرادی زیادی در کلیه فصول سال به دلیل شرایط کاری خود مدت طولانی را در این شهر سپری می کنند . این شرایط باعث هم افزایی زیادی در حوزه سرمایه گذاری و گردش پول در این منطقه شده است .

از دیگر عوامل رشد سرمایه گذاری در این منطقه هم جواری با منطقه آزاد می باشد که این خود شاید مهم ترین دلیل آبادانی و رونق این منطقه شده است . یکی از نکات قابل توجه برای سرمایه گذاری در هر منطقه ای شرایط و امکانات اقتصادی و تجاری آن منطقه می باشد . زیباکنار واقع در منطقه آزاد بندر انزلی ، علاوه بر برخورداری از پتانسیل گردشگری بالا به دلیل وجود منابع طبیعی، به دلیل تأثیر منطقه آزاد تجاری انزلی بر این منطقه از امکانات تجاری و سرمایه گذاری بسیار زیادی برخوردار است .

منطقه آزاد تجاری انزلی از سال ۱۳۷۰ با هدف رشد اقتصادی کشور در محدوده شهر انزلی جنوب دریای خزر بنیان نهاده شده است . آینده بسیار روشن منطقه آزاد تجاری انزلی به موجب اتصال بندر انزلی به خط راه‌آهن سراسری و همچنین شهر آستارا، بهره برداری قریب الوقوع از بزرگراه تهران _ رشت _ انزلی ، دسترسی دریایی به بنادر آستارخان و لاکان روسیه و دیگر عوامل تجاری از مزایای جغرافیایی، تولیدی و اقتصادی این منطقه به شمار می آید .

از دیگر مزیت‌های تجاری این منطقه به طور خلاصه می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود :

+ قرارگرفتن در راهگذرشمال- جنوب یامسیر کریدور نوستراک
+ ارتباط آبی و خاکی با کشورهای آسیای میانه
+ برخورداری از منابع طبیعی ، جنگل‌های انبوه ، خاک حاصلخیز کشاورزی و رودخانه‌های پر آب سفیدرود و غیره
+ جزو ده استان اول کشور در صنایع سلولزی و نساجی
+ وجود شهرک‌های صنعتی بزرگ و کارخانه‌های تولید کننده کاغذ ، نساجی و غیره

قطعاً پس از اتمام پروژه‌های زیرساختی منطقه آزاد انزلی شاهد انقلابی بزرگ و دوران طلایی در صنایع مختلف همچون حمل‌ونقل ، ترانزیت کالا و مسافر ، گردشگری و صنعتی و همچنین حضور فعال ایران در بازارهای منطقه‌ای و جهانی و توسعه بازارهای پولی و مالی منطقه خواهیم بود . پس بی درنگ به فکر سرمایه گذاری در منطقه ساحلی زیباکنار بصورت خرید ویلا شهرکی یا غیر شهرکی از شرکت انبوه سازان مدرن سازه باشید .

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار


Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 80

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 83

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 87
اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
مشاوره تلفنی