شهر ماسال شهر کوه ها و آبشارهای خروشان

261 بازدید
بدون نظر
0

بعد از یک گشت و گذار در شهرستان تالش از جمله پارک جنگلی سیاه داران و پارک جنگلی گیسوم اینبار میخواهیم یک سفر مجازی به یک طبیعت بکر و بی نظیر به شهر ماسال واقع در استان گیلان برویم ! طبیعی که همانند آن را در پوسترهای خیالی یا عکس های منتشر شده از طبیعت کوهستان آلپ مشاهده کرده اید! بله ! حقیقت دارد ؛ در شمال ایران ، جایی در دل کوهستان ، یک منطقه روستایی بی همتا ، جای گرفته است که تماشای آن ، هر رهگذری را به ذوق می آورد.  شهر ماسال ، این شاهکار طبیعت ! با مقدمه ای به استقبال از دیدنی های شهر ماسال شهر کوه ها و آبشارهای خروشان می رویم . شهری با چندین ییلاق که بی شک زیباترین ییلاقات در ایران را داراست و در هر ۴ فصل هوش از سر شما می برد … کافیست این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنید و چند روزی را در کنار طبیعت سپری نمایید . حس و حالی که در شما القا می شود ، چیزی شبیه به ورود به دنیای خیال و رویا است ! بی تردید ، شگفت آور خواهد بود !

شهر ماسال شهر کوه ها و آبشارهای خروشان

در این بحث درباره شهر ماسال ، دیدنی ها و جاذبه های گردشگری آن و همچنین نکات مهم در سفر به این منطقه صحبت می کنیم . وقت آن رسیده که طبیعت شمال را به گونه دیگری تماشا کنید ….

موقعیت جغرافیایی شهر ماسال

شهر ماسال، یکی از بلندترین نقاط استان گیلان است . این شهر در نزدیکی شهرستان های رضوانشهر ، فومن ، اردبیل و خلخال قرار گرفته و یک مکان بسیار جذاب و محبوب است . اکثر گردشگرانی که به شمال سفر می کنند ، در مسیر خود به خلخال هم از این شهر دیدن می کنند . شهر گردشگری ماسال ، در دامنه کوه های تالش واقع شده است . انتظار داریم که آب و هوای کوهستانی را در این منطقه شاهد باشیم . در سراسر شهر می توانید روح تازه و سرزنده طبیعت را حس کنید !

شهر ماسال شهر کوه ها و آبشارهای خروشان

جاذبه های گردشگری شهر ماسال، گیلان

هر آنچه از زیبایی های شهر ماسال بگوییم باز هم کم گفته ایم! این شهر به نام شهر آبشارهای خروشان شهرت دارد . یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ماسال ، همین آبشارها است . رودخانه خروشان خالکایی از نزدیکی شهر عبور می کند و به تالاب انزلی میریزد . آبشارهای زیبا با نام آبشار رامینه ، آبشار تولی نسا ، آبشار خون ، سه نمونه از معروف ترین دیدنی های این شهر زیبا هستند . در کنار مناظر آبشار می توانید جنگل های انبوه را تماشا کنید ؛ در میان زمین های کوهستانی و دامنه های پر شیب قدم بزنید و از هوای لذت بخش و مطبوع آن نیز نهایت استفاده را ببرید . تماشای مسیر خروشان رودخانه ها که از میان جنگل ها عبور می کند ، خود جاذبه دیگری است که نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد .

جاذبه گردشگری دیگری که توجه اکثر مسافران استان گیلان را به خود جلب کرده و باید به نوعی آن را شاهکار شهر ماسال ، منطقه ییلاقی اولسبلنگاه است . اولسبلنگاه  ، یک ییلاق منحصر به فرد است. به این منطقه ، دهکده ییلاقی هم گفته می شود . هر آنچه از آب و هوای کوهستانی و هوای مه آلود در روستای کوهستانی را در ذهن دارید می توانید در ییلاق اولسبلنگاه در نزدیکی ماسال تماشا کنید . اولسبلنگاه، یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری ماسال است . کمتر کسی است که به این شهر سفر کند اما تمایل به دیدن منطقه ییلاقی نداشته باشد ! این دهکده حدود ۳۵ کیلومتر با شهر ماسال فاصله دارد . برای کسانی که به طبیعت گردی و کمپینگ در طبیعت علاقه دارند ، اولسبلنگاه ، بهترین منطقه است . زیباترین سوژه های عکاسی را می توانید در ماسال و ییلاق های اطراف آن پیدا کنید .

شهر ماسال شهر کوه ها و آبشارهای خروشان

اگر برای سفر به ماسال برنامه ریزی می کنید ، پیشنهاد ما این است حتی اگر برای خود یک ویلا در شمال دارید اما یک کلبه کوهستانی را اجاره کنید و چند روزی را به دور از هیاهو و شلوغی های شهر ، سپری کنید . همراه با مه صبحگاهی ، رقص ابرها در  این ییلاق روح و ذهن تان صیقل میبابد و اندکی پیاده روی و دیدن این مسیر کوهستان با چشم تجربه ای تکرار نشدنی ر برایتان به ارمغان می آورد .

سوغاتی های شهر ماسال

با وجود تراکم جمعیت پایین در شهر ماسال اما باز هم می توانید بازارهای محلی رنگارنگ یا مغازه های روستایی را در مسیرهای مختلف ببینید . اگر به این منطقه سفر کنید ، می توانید انواع شیرینی ، نان محلی ، صنایع دستی مخصوص مردم گیلان را به عنوان سوغاتی خریداری کنید . صنایع حصیر بافی و گلیم بافی این روستا بسیار معروف است و می توانید گلیم های رنگارنگ و بسیار جذاب را برای منزل خود بخرید .

شال بافی با پشم ، یکی از محبوب ترین و معروف ترین صنایع دستی در این شهر است که می توانید به عنوان سوغاتی تهیه نمایید. شال و لباس های پشمی ماسال ، بسیار شهرت دارند . و به دلیل سرمای شدید در این منطقه بسیار مورد استفاده قرار میگیرند . صنایع دستی چوبی هم در این منطقه متداول هستند . اشیای زیبای دکوری ساخته شده از چوب ، هنر دست مردمان این شهرستان است و در نهایت ظرافت و زیبایی ساخته شده اند . اگر به فروشگاه های لوازم سنتی بروید حتماً تشویق خواهید شد که یکی از آنها را به عنوان سوغاتی خریداری کنید .

بهترین زمان سفر به شهر ماسال

بهترین زمان سفر به شهر ماسال ، فصل بهار و تابستان است . مناطق ییلاقی عمدتاً در فصل های گرم سال ، آب و هوای مطبوعی دارند . پیشنهاد نمی کنیم که در فصل زمستان به این شهر سفر کنید ؛ مگر آنکه به ورزش ها و تفریحات زمستانی و برفی علاقه مند باشید که در آن صورت باید تمام موارد ایمنی رانندگی در جاده و اقامت زمستانی را رعایت کنید . در فصل بهار و تابستان و اوایل پاییز ، آبشارها و رودخانه های شهر ماسال بسیار زیبا هستند . به تدریج ، با فرا رسیدن زمستان ، شرایط آب و هوایی بسیار سخت و طاقت فرسا می شود و تنها برای علاقه مندان به هوای سرد زمستانی میتواند جذاب و دلفریب باشد . پیشنهاد ما به شما این است که در ماه دوم از فصل بهار به این منطقه کوهستانی بروید . بدون شک ، از تماشای این همه زیبایی شگفت زده می شوید و سر ذوق می آیید !

شهر ماسال شهر کوه ها و آبشارهای خروشان

نکات مهم برای طبیعت گردی در ماسال

سفر به شهر ماسال در استان گیلان ، هیجان خاصی دارد ؛ قرار است شما به یکی از شهرهای مرتفع سفر کنید و قطعاً شرایط آب و هوایی در آنجا بسیار متفاوت است . این شهر در یک منطقه کوهستانی واقع شده و برای اینکه از تمام لحظات سفر خود لذت ببرید باید یک سری نکات را بدانید . گردشگری در شهر کوهستانی و منطقه ییلاقی ، قوانین خاص خود را دارد . باید لباس گرم به همراه داشته باشی د؛ یک بسته کامل از مواد غذایی لازم و ضروری در مقادیر مناسب را به همراه ببرید و از همه مهمت ر، جعبه کمک های اولیه را فراموش نکنید . اگر با خودروی شخصی به این سرزمین رویایی سفر می کنید ، تجهیزات ایمنی خودروی شما باید کامل باشند ؛ به ویژه اگر زمستان را برای مسافرت انتخاب کرده اید .

قبل از سفر به ماسال ، تکلیف محل اقامت خودتان را روشن کنید . می توانید در طبیعت ، کمپ راه بیاندازید یا یک اقامتگاه اجاره کنید و از تمام این منظره ها لذت ببرید . اگر بتوانید یکی از خانه های ییلاقی را اجاره کنید ، بسیار جذاب تر می شود زیرا بخاری هیزمی و دیوار های چوبی همه گواه یک شب مانی پر خاطره برای شما عزیزان است . در سال های اخیر ، بسیاری از سوییت ها و اقامتگاه ها و هتل ها در این شهر در نظر گرفته شده اند که گردشگران به راحتی بتوانند مسئله اقامت خود را حل کنند .

هنگام سفر به ماسال در زمستان بهتر است از راهنمای مسیر کمک بگیرید . بدون اطلاع همراهان خود نباید از مسیر اصلی کوهستانی خارج شوید . بدون شک ، از تمام لحظات سفر خود به شهر ماسال و ییلاقات آن ، نهایت لذت را خواهید برد . و تجربه یک سفر پر خاطره را با خود به همراه خواهید داشت .

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار

اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
Call Now Buttonمشاوره تلفنی