قله درفک رودبار

238 بازدید
بدون نظر

استان گیلان همانطور که بلندترین آبشار در ایران با نام آبشار لاتون آستارا را دارد همانطور نیز یکی بلندترین قله ها را در دل خود جای داده با نام قله درفک رودبار که در منطقه عمارلو ، در بخش خورگام شهرستان رودبار واقع شده است . ارتفاع قله درفک ۲۷۰۰ متر از سطح دریا است و به عنوان یک قله ی خاموش که در گذشته فعالیت های آتشفشانی داشته آرام و استوار در خود فرو رفته است .

قله ی درفک علاوه بر غار یخی و یخچال طبیعی که در بالا به آن اشاره کرده ایم جاهای دیدنی دیگری نیز دارد از جمله دشت ها و جنگلهایی زیبایی که در اطراف قله وجود دارد

عمده زیبایی قله درفک رودبار معطوف شده به دیواره هایی با ارتفاع ۵۰۰ متر که در شمال قله وجود دارد در عین حال وجود غار یخی و یخچال طبیعی که در قله درفک وجود دارد نیز از بهترین گزینه ها برای گردشگران است که یک منطقه ی دنج و خوش آب و هوا و در عین حال چشم نواز را شاهد باشند و برای مدت زمان کوتاهی به دور از شلوغی و هیاهوی شهری در این منطقه ی بکر وقت خود را بگذرانند . در مسیر رسیدن به قله ی درفک در بخش دامنه ی کوه نیز وجود پوشش گیاهی منحصر به فرد و درختان زیبا یک تجربه ی شیرین را از یک کوهنوردی فوق العاده برایتان به یادگار خواهد گذاشت .

چرا قله ی درفک را درفک نامیدند ؟

قله دُرفَک که امروزه همه آن را با این نام صدا میکنند به چند دلیل انتخاب شده است :

_ در گذشته اقوامی در این منطقه زندگی میکرند که از قوم دربیک بوده اند . در حاشیه دریای کاسپین زندگی میکردند و براین اساس این نام برای قله در نظر گرفته شده است .

_ اما عده ای بر این عقیده اند که درفک در اصل به نام دالفک بوده که در گویش محلی دال یعنی عقاب و فک به معنی آشیانه می باشد که یعنی دالفک آشیانه عقاب بوده است .

_ نظریه سوم که نام درفک برای این منطقه ی زیبا درنظر گرفته شده به این دلیل است که درفک یعنی سرزمین مه و خورشید و براین اساس این نام برای درفک انتخاب شده است .

قله ی درفک علاوه بر غار یخی و یخچال طبیعی که در بالا به آن اشاره کرده ایم جاهای دیدنی دیگری نیز دارد از جمله دشت ها و جنگلهایی زیبایی که در اطراف قله وجود دارد

جاهای دیدنی درفک

قله ی درفک علاوه بر غار یخی و یخچال طبیعی که در بالا به آن اشاره کرده ایم جاهای دیدنی دیگری نیز دارد از جمله دشت ها و جنگلهایی زیبایی که در اطراف قله وجود دارد میتواند بهترین گزینه برای گردشگران باشد تا بتوانند نهایت استفاده را از این منطقه ی زیبا ببرند . در قله ی درفک میتوان کمپ برپا کرد اما بهتر است کمپ های خود را در نزدیکی محلی های درفک برپا کنید تا در صورت لزوم بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید . این نکته را نیز در نظر داشته باشید که قله ی درفک یک منطقه ی طبیعی است و علاوه بر وجود حیوانات اهلی ، حیوانات وحشی نظیر گوزن ، خرس ، شغال ، روباه ، گرگ و پلنگ نیز زندگی میکنند ، پس بهتر است کمپ های خود را در نزدیکی محلی ها برپا نمایید . در اطراف قله درفک اقامتگاه با تمام امکانات برای اسکان مسافران نیز وجود دارد که میتوانید چند روزی را در دشت های اطراف قله درفک سپری کنید .

بهترین زمان سفر به قله درفک

قله ی درفک یک منطقه ی ییلاقی است و بهترین زمان سفر به آن در فصول گرم سال یعنی از ابتدای تابستان تا اواخر تابستان می باشد . در ماههای دیگر سال به دلیل سرمای شدید بارندگی های فراوان و همچنین برف دسترسی به این منطقه ییلاقی سخت و برای کمپ و گردشگری اصلا مناسب نمی باشد

قله ی درفک علاوه بر غار یخی و یخچال طبیعی که در بالا به آن اشاره کرده ایم جاهای دیدنی دیگری نیز دارد از جمله دشت ها و جنگلهایی زیبایی که در اطراف قله وجود دارد

در پاییز اطراف قله ی درفک بهترین مکان برای دیدن رنگ های دلفریب پاییزی درختان است و جلوه گری و دلربایی طبیعت را میتوانید در این فصل و در این منطقه شاهد باشید و لحظات عاشقانه ای را برای خود و همسفر خود رقم بزنید .

کلام آخر

در کلام آخر میخواهیم به شما شرکت انبوه سازان مدرن سازه را معرفی کنیم که میتوانید با خرید ویلا در زیباکنار با قیمت و شرایط مناسب این خاطرات شیرین و به یاد ماندنی را در هر زمان و هر چند بار که بخواهید برای خود و خانواده تان رقم بزنید و هرگز برای سفر به گیلان دغدغه اسکان را نداشته باشید . زیرا گیلان بهشت زمینی ایران هرگز برای گشت و گذار تکراری نخواهد شد و همیشه مکانهایی وجود دارد که بکر و دست نخورده اند و میتوانید با اندکی پرس جو به آن سر بزنید و تعطیلاتی به یادماندنی را در ذهن خود به خاطره تبدیل کنید .

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار


Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 80

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 83

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 87
اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
مشاوره تلفنی