مهمترین شهرهای توریستی گیلان

7,710 بازدید
بدون نظر

گیلان شامل ده ها شهر است که هر یک در قلب خود خاطره ای زیبا و دل انگیز را جای داده اند  در این مقاله می خواهیم شما را به یک تور گیلان گردی دعوت کنیم تا با مهمترین شهرهای توریستی گیلان آشنا شوید .

مهمترین شهرهای توریستی گیلان

رشت حس زیبای زندگی…

شهر رشت مرکز استان گیلان و بزرگ ترین شهر جلگه ای این استان به حساب می آید . وجود جنگل های انبوه و ساحل زیبای دریای خزر در کنار دسترسی آسان به آن به دلیل وجود راه آهن و فرودگاه این شهر را به مقصدی پر طرفدار برای گردشگران تبدیل کرده است . از مهمترین مکان های دیدنی رشت باغ محتشم ، رودخانه گوهر رود ، آرامگاه و خانه میرزا کوچک خان جنگلی ، پارک ملت و بازار بزرگ رشت است که سرزندگی و حیات در آن موج می زند .

بندر انزلی سفری تجاری و گردشگری…

اولین مقصد گردشگری ما بعد از مرکز استان ، بندر انزلی است . بندر انزلی از مهمترین شهرهای توریستی گیلان و پر رونق ترین بندر شمال کشور و واقع در جنوب غربی دریای خزر میباشد . بندر انزلی و دیدنی هایش خود حدیث مفصل است که برایتان توضیح مفصلی داده ایم . اما به طور خلاصه تالاب یا مرداب انزلی ، بلوار ساحلی ، دهکده ساحلی ، پارک ملی بوجاق و مراکز تجاری منطقه آزاد و ساحل نیلگون زیباکنار و ویلا شهرکی زیباکنار شرکت انبوه سازان مدرن سازه از مهم ترین مکان های دیدنی بندر انزلی به حساب می آیند . وجود منطقه آزاد تجاری یک مزیت رقابتی چشمگیر نسبت به دیگر شهرهای استان گیلان برای شهرستان انزلی ایجاد کرده است که هر ساله تعداد زیادی گردشگر و توریست به دیدن این منطقه می آیند.

مهمترین شهرهای توریستی گیلان

ماسال طبیعتی رویایی…

پس از بندر انزلی به ماسال می رویم . ماسال شهری زیبا واقع در کنار کوه های تالش است . طبیعت بکر و ییلاقات سرسبز سبب توجه گردشگران و طبیعت گردان به این منطقه شده است . ماسال از کوه ها ، رودها ، غارها و آبشارهای دیدنی پوشیده شده است که موجب شهرت این شهر شده . شیر ، پنیر ، کره ، کشک و عسل ماسال به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات و داشتن ییلاقات پهناور از توجه زیادی برخوردار است .

 

لاهیجان سرزمینی معطر به چای و بوی بهار نارنج…

مقصد بعدی ما لاهیجان است . لاهیجان از زیباترین شهرهای استان گیلان است که با دشت ها و زمین های چای اش از مهمترین شهرهای توریستی گیلان به شمار می آید . نام دیگر لاهیجان عروس شهرهای گیلان است که به دلیل پاکیزگی و رشد شهرنشینی در کنار حفظ بافت جنگلی به این نام شهرت یافته . از مهم ترین مکان های دیدنی این شهر ، استخر بزرگ و زیبای آن در بخش شرقی شهر ، تله کابین لاهیجان ، شیطان کوه ، تالاب سوستان ، بقعه شیخ زاهد و بسیاری مکان ها و بناهای تاریخی دیگر می باشد .

مهمترین شهرهای توریستی گیلان

آستارا شهر حیران گیلان…

پس از لاهیجان به آستارا می رویم . آستارا به دلیل نزدیکی به اردبیل و همچنین جمهوری آذربایجان از شهرهای مهم گیلان به شمار می آید . در کنار بازارهای پر رونق این شهر طبیعتی زیبا و دلنواز قرار دارد . از دیدنی های مهم این شهر تالاب بین المللی استیل ، روستای دربند ، گردنه و تله کابین حیران ، آبشار لاتون ، باغ پرندگان ، کوه اسپیناس ، روستای کوته کومه  و بازار بزرگ ساحلی آستارا است .

تالش همه فن حریف…

مقصد بعدی ما تالش است . تالش در همسایگی آستارا واقع است و به دلیل قرارگرفتن در کوهپایه کوه های تالش ، رد شدن رودخانه پرآب کرگان رود در دل آن و همچنین مجاورت با آستارا یکی از مهم ترین مقاصد تفریحی گردشگران به حساب می آید . معروف ترین مکان های دیدنی تالش پارک جنگلی گیسوم ، جاده اسالم به خلخال ، منطقه ییلاقی و غار سوباتان ، پارک جنگلی سیاه داران و روستا تنده وین است . تالش با داشتن کوه های مرتفع ، جنگل های پرپشت ، ساحل پهناور و رودخانه های جاری و پرآب قطب گردشگری در غرب گیلان برای خود به حساب می آید.

مهمترین شهرهای توریستی گیلان

فومن شهر خوشمزه گیلان…

پس از تالش سری به فومن می زنیم . اولین چیزی که با شنیدن نام فومن به ذهن خطور می کند کلوچه های داغ و خوشمزه و مشهور آن است . همچنین فومن را با باغ‌ها ، شالیزارها ، مجسمه‌ها ، درختان چنارش نیز می شناسند که مقصد هر ساله گردشگران و طبیعت دوستان است . اگر بخواهیم به طور خلاصه اماکن گردشگری فومن را نام ببریم می توانیم به بنای تاریخی قلعه رودخان ، روستا و غار فوشه ، ییلاق زودل سر فومن و چشمه آب معدنی علی زاخونی اشاره کنیم . دیدن هر یک از این مکانها برای خود صفایی دارد .

ماسوله پله پله تا بهشت گیلان…

پس از فومن قصد سفر به ماسوله را داریم . کمتر کسی است که اسم ماسوله را به عنوان یکی از زیباترین و مهمترین شهرهای توریستی گیلان نشنیده باشد . مهمترین و زیباترین ویژگی گردشگری ماسوله بافت قدیمی و معماری پلکانی آن است که به عنوان سمبل روستاهای پلکانی ایران شناخته شده است . آبشار معروف ماسوله موسوم به آبشار کوشم در ارتفاعات این منطقه و در انتهای دره جنگلی ماسوله واقع شده است .

هر چند ماسوله نیر مانند دیگر شهرهای گیلان مملو از آبشارها و جنگل های بکر است ولی معماری زیبای شهر در بدو ورود به شهر چشم هر بیننده ای را خیره کرده و آنها را از دیدن دیگر دیدنی های آن باز می دارد . می توانید به راحتی در بام خانه ها که حیاط خانه دیگری است قدم بزنید و از دیدن طبیعت زیبای آن لذت ببرید. بساط آش و دیزی و کباب سنتی در کافه های سنتی ماسوله برقرار است.

آستانه اشرفیه سفری به مغز بادام ایران…

مقصد بعدی ما آستانه اشرفیه است . آستانه اشرفیه شهر بادام زمینی ایران است . مرغوب ترین بادام زمینی ایران را می توانید در زمین های آستانه اشرفیه پیدا کنید . نگین این شهر آرامگاه دکتر محمد معین گردآورنده فرهنگ فارسی معین است . از مکان های دیدنی این شهر می توان به پل چوبی کیاشهر ، پل خشتی نیاکو و کسیم ، تونل جنگلی صفرابسته ، پارک ساحلی و پارک ملی بوجاق اشاره کرد . همچنین مناظر زیبا و دیدنی کناره های سپید رود را از دست ندهید.

مهمترین شهرهای توریستی گیلان

رضوانشهر شهر تاریخی گیلان…

آخرین مقصد این سفر رضوانشهر است . رضوانشهر شهری که در شمال غربی استان گیلان و در میان سواحل دریای خزر و جنگل های سرسبز رشته کوه البرز واقع شده است . این شهر در همسایگی ماسال ، خلخال و بندر انزلی از مناطق تاریخی و طبیعی زیادی برخوردار است . مهمترین جاذبه دیدنی رضوانشهر آبشار ویسادار است که به عنوان سومین آبشار مرتفع گیلان شناخته می شود . دیگر مکان های دیدنی این شهر زیبا شامل روستای بهشتی ارده ، پل تاریخی شفا رود و پارک جنگلی گیسوم است .

http://modernsaze-co.com

گیلان طبیعت سحرانگیز را دریابید…

استان گیلان شامل ده ها شهر کوچک و بزرگ دیگر است که هر یک در قلب خود خاطره ای زیبا و دل انگیز را جای داده اند . اگر ماه ها شهر به شهر گیلان را بپیمایید باز هم نمی توانید تمامی زیبایی های آن را به تماشا بنشینید . سرزمین جنگل و باران ، رود و آسمان و گهواره رودهای خروشان . زمینی که دستانش آغوش رویش بنفشه ها و پامچال ها و نیلوفرهای آبی است و پاهایش زیستگاه قوها و مرغابی های مهاجر است …

 

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار

اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
مشاوره تلفنی