نکات کلیدی هنگام خرید ویلا در شمال

2,169 بازدید
بدون نظر

سرزمین های شمالی ایران از دیرباز به سبب داشتن آب و هوای خوب و پاکیزه و مناطق ییلاقی مورد توجه همگان بوده است و هر کسی به تناسب نیاز خود از این نواحی بهره مند می شده . در سال های اخیر خرید ویلا در شهرهای شمالی رشد زیادی داشته است ؛ علی الخصوص در فصول بهار و تابستان بازار خرید و فروش ملک و ویلا در این شهرها به اوج رونق می رسد . اگر شما نیز به دنبال خرید ویلا در شمال علی الخصوص ویلا زیباکنار هستید با ما همراه باشید . تا نکات کلیدی هنگام خرید ویلا در شمال را با هم بررسی کنیم .

بسیاری از شرکت های ویلاسازی و انبوه سازی از سالیان بسیار دور در مناطق شمالی کشور مشغول به فعالیت بوده و همیشه گزینه های بسیار متنوعی را برای مشتریان ارائه می دهند. در این بین دست سود جویان این بازار نیز کوتاه نیست و ممکن است با چرب زبانی مشتریان را مجبور به خرید ویلاهای بی کیفیت کنند . بنابراین برای اینکه گرفتار شرایط ضرر و زیان نشوید بایستی با چشمانی باز و حداکثر تحقیق و مطالعه به خرید ویلا اقدام کنیم تا بتوانید نهایت بهره را از آن ببرید.

نکات کلیدی هنگام خرید ویلا در شمال

برای اینکه انتخابی درست و شایسته در خرید ویلا داشته باشید نکات بسیار زیادی را باید در نظر بگیرید که ما در این مقاله به ۵ نکته اصلی می پردازیم. این ۵ نکته در مورد مکان و شرایط عمومی ملکی که قصد خرید آن را دارید صحبت می کند . در مقالات بعدی نیز نکات جزئی تر و قوانین حقوقی خرید و فروش ملک را در اختیار شما قرار خواهیم داد .

نکته اول: دسترسی به زیرساخت های حمل و نقلی

اگر گزینه ای را برای خرید بررسی می کنید حتما به موضوع دسترسی آن به وسایل حمل و نقلی شامل قطار و هواپیما و همچنین دسترسی جاده ای آن دقت کنید . در سال های اخیر بحث زیرساخت جاده در مناطق شمالی رشد خوبی پیدا کرده و اکثر مناطق آن از جاده های آسفالت شده بهره مند شده اند . اما دسترسی به راه آهن و فرودگاه نیز موضوعی است که باید در معیارهای انتخاب ویلای خود قرار داده و به دقت بررسی کنید . چرا که علاوه بر دسترسی راحت ، ارزش ریالی ملک نیز افزایش خواهد یافت و اگر روزی قصد فروش آن را داشته باشید با قیمت و سهولت بیشتری به فروش می رسد .

علاوه بر دسترسی به جاده های آسفالته از شهرهای اصلی ، سعی کنید ویلایی را انتخاب کنید که خیابان ها و کوچه های اطراف آن نیز حداقل فاصله را از راه های آسفالت شده داشته باشد . ویلاهایی که در جاهای دور افتاده و جاده های مخروبه و سنگلاخی ساخته شده اند و هیچ اثری از بهبود وضعیت راه ها در آنها دیده نمی شود علاوه بر اینکه دسترسی به آن را برای خود شما سخت می کند و از ارزش ریالی آن نیز کاسته و شما را برای فروش به دردسر می اندازد .

نکته دوم: امکانات آب و برق و گاز

در خرید ویلا حتماً به امکانات آب و برق و گاز ویلا دقت کنید . چرا که بعضاً با توجه به اینکه ویلا پایان کار نداشته و یا دارای اسناد و مدارک قانونی نبوده خریدار ویلا مجبور به پرداخت هزینه های گزاف و چند برابری برای اخذ کنتورهای آب و برق و گاز می شود . علاوه بر بحث های قانونی ، اگر قصد استفاده از ویلا برای تفریح را دارید ، آب و برق از ابتدایی ترین امکانات ویلا است که باید مورد توجه قرار گیرد وگرنه در موقع بهره برداری نه تنها از خرید و استفاده از ویلا لذت نمی برید بلکه هر بار باید درگیر خرید آب برای آشامیدن و یا ایجاد روشنایی اندک برای ویلای خود باشید . پس در زمان انتخاب ویلا حتماً انشعبات قانونی و مجاز ملک را در نظر بگیرید .

نکات کلیدی هنگام خرید ویلا در شمال

نکته سوم: مصالح به کار رفته

مصالح به کار رفته در ویلا نیز یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار بر انتخاب شما به عنوان خریدار ویلا باید باشد . چرا که با توجه به ماهیت آب و هوایی استان های شمالی ، احتمال وقوع سیل و زلزله و خیلی موارد دیگر اگر مصالح بی کیفیت در ساخت ویلا به کار برده شده باشد با دردسرهای زیادی مواجه خواهید شد .

انواع مصالح پر کاربرد که در ساخت ویلاها به کار می روند عبارتند از گچ ، سیمان ، آهک ، شن و ماسه ، خاک ، کاشی ، سرامیک ، آجر سفال ، سنگ ، ملات ها ، قیر ، چوب ، شیشه ، نسوزها و انواع مواد استحمالی . ممکن است بررسی کردن تمامی این موارد برای شما امکان پذیر نباشد اما سعی کنید در هنگام بازدید از ویلا اطلاعات حداقلی در این مورد داشته باشید تا خرید مطمئن تری انجام دهید . البته ما سعی می کنیم در مقالات بعدی اطلاعات کاملی در مورد مصالح مورد نیاز ساخت ویلا و همچنین موارد با کیفیت آنها به شما ارائه دهیم .

نکات کلیدی هنگام خرید ویلا در شمال

نکته چهارم: نقشه ویلا

عامل نقشه نیز یکی از مهم ترین و اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر تصمیم گیری برای خرید ویلا است . قطعاً ویلاهایی که دارای کمترین پرتی بوده و از فضاها حداکثر استفاده شده است برای خرید مناسب ترند. شاید در اولین نگاه صرفاً تحت تاثیر زیبایی ظاهری ویلا قرار بگیرید اما توجه به این نکته ضروری است که استفاده بهینه از فضای ساختمان و حیاط آن از اساسی ترین موضوعات است . در نظر گرفتن جای باربکیو ، پارکینگ ، در صورت لزوم استخر ، فضای سبز ، آشپزخانه دلباز ، آلاچیق و خیلی موارد دیگر در طراحی ویلا باید در نظر گرفته شده باشد.

نکته پنجم: وضعیت امنیت منطقه

در کنار زیبایی و چشم انداز ویلا بررسی سطح امنیت منطقه نیز یکی از پیش نیازهای اصلی انتخاب ویلا است. با توجه به اینکه اکثر ویلادارن در شمال به صورت تفننی از ویلاهای شان استفاده می کنند و به خصوص در فصول سرد اغلب ویلاها خالی می باشد شرایط برای سوء استفاده از اموال دیگران برای سارقان مهیاست . بنابراین کسانی که وضعیت امنیتی ویلا برای شان مهم است باید مکان مناسبی را از این جهت انتخاب کنند . البته راهکارهایی مانند ویلاهای شهرکی ، قفل ها و دوربین های مداربسته ، نگهبانان شبانه روزی و بسیاری موارد دیگر می تواند به امنیت ویلای شما کمک کند .

نکات کلیدی هنگام خرید ویلا در شمال

جستجوی مداوم و طولانی برای پیدا کردن ملک مورد نظر می‌تواند بسیار طاقت فرسا و خسته کننده باشد. گاهی مجبور می‌شوید تا هفته‌ها یا ماه‌ها به شهرها و مناطق مختلف رفته و ویلاهای متفاوت را ببینید و با بسیاری از مشاورین املاک گفتگو کنید . این خستگی نباید باعث عجول شدن شما در خرید شود. فشاری که برای معامله یک ویلا به شما وارد می‌شود می‌تواند باعث شود که بعضی از شرایط را نبینید . دقت نکردن به قواعد خرید ویلا نه تنها می‌تواند باعث پشیمانی و حس منفی شما شود ، بلکه ممکن است ضرر سنگینی برای شما داشته باشد .

در کلام آخر باید این نکته را به شما یاد آوری کنیم که تمام این موارد گفته شده مصداق بارز یک ویلای لوکس و مطمعن است که شرکت انبوه سازان مدرن سازه با داشتن شهرک های ویلایی مدرن سازه شامل آن است ، که شما میتوانید بصورت حضوری با مشاوران این مجموعه در تعامل باشید و از تمامی ویلا ها و نحوه ی ساخت آن اطلاعات کسب کنید و در نهایت با خیال راحت مبادرت به خرید یک ویلای لوکس در بهترین نقطه ی شمال یعنی زیباکنار نمایید.

 

 

 

واحد تولید محتوا

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار


Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 80

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 83

Notice: Undefined variable: author_id in /home/msco/public_html/wp-content/themes/modernsaze/single.php on line 87
اگر سوالی دارید تماس بگیرید با ما در ارتباط باشید
مشاوره تلفنی